Tibet odehraje v Brně generálku na společný koncert s kapelou Elán

Brno, 6. srpna 2012 - Brněnská kapela Tibet už několik týdnů boduje v českých rádiích s titulní písní svého nového alba Robinsonaut. Za tu dobu však ani jednou nehrála na domácí scéně. To se nyní změní. Tibet se ve středu 8. srpna vrací na pódium brněnského klubu Metro Music Bar. Bude to vůbec jediný letní koncert kapely v jihomoravské metropoli. Vstupenky na něj stojí pouhých 30 korun.

skupina-tibet

Kromě skladby Robinsonaut, která se stala letním hitem stanic Kisshády, Petrov nebo Čas, uslyší ten večer posluchači také další písničky z nové desky. Kromě toho však i starší skladby, které kapela už nějakou dobu nehrála. „Rozhodli jsme se do Metra oprášit písničky, které už většinou nehrajeme, ale naši fanoušci je chtějí slyšet,“ popisuje baskytarista kapely Jiří Štefl.

Pro příznivce Tibetu to bude na nějakou dobu jediný koncert kapely v relativně komorním prostředí. Nejbližší brněnské hraní mají totiž muzikanti naplánované na 19. října. Tehdy Tibet vystoupí jako speciální host slovenské kapely Elán v Kajot Aréně. Tam se očekává minimálně osmitisícová návštěvnost.

Lidé, kteří ještě nemají doma poslední album Tibetu Robinsonaut, si navíc ve středu v Metru budou moci koupit nejen toto CD, ale také jeho speciální edici. „Pro tuto příležitost vydáváme limitované množství cédéčka v obalu velikosti gramofonové desky. Samozřejmě s kompletním bookletem,“ dodává Štefl. Brněnský klub Metro Music Bar se nachází v Poštovské ulici 6 v centru města. Koncert začíná ve 22:33 hodin.

Kapela Tibet vznikla v Brně v roce 1991. V devadesátých letech se celkem záhy začala řadit mezi stálice klubové scény a byla v programu všech zdejších velkých festivalů. Větší renomé si pak skupina, která má na svém kontě čtyři úspěšná alba, vybudovala pravidelnými koncerty v klubech jak u nás tak i v Evropě. Zahrála si rovněž před kapelami Def Leppard nebo Smokie.

O nedávné novince v diskografii Tibetu s názvem Robinsonaut se hovoří jako o jednom z nejambicióznějších projektů na letošní domácí předprázdninové scéně. Kolekci kvalitních popových písniček se skvělými texty produkoval Jan Ponocný, spolupracovník Miro Žbirky či Ivana Krále, který je známý i díky svému projektu Circus Ponorka. Nový singl Robinsonaut, ve kterém hostuje zpěvačka Tereza Černochová, se okamžitě vyšvihl v žebříčku IFPI na druhé místo mezi nejhranějšími novinkami v českých rádiích.

(red), foto: archiv skupiny Tibet


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    
  4  5  6  7  8  910
1112151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události