Letní shakespearovské slavnosti se potřinácté vrátí na hrad Špilberk

Brno, 25. května 2012 – Již po třinácté se letos v Brně uskuteční Letní shakespearovské slavnosti. Na nádvoří hradu Špilberk budou mít diváci od 20. července do 4. srpna možnost shlédnout pět her nejslavnějšího anglického dramatika, přičemž tři z nich budou uvedeny jako premiéry. Pod širým nebem si návštěvníci budou moci vychutnat představení Dvaja páni z Verony, Richard III., Marná lásky snaha, Zkrocení zlé ženy a Veselé paničky windsorské.

shakespearovske_slavnosti_schock

Populární divadelní festival zaměřený na dílo Williama Shakespeara přináší do Brna pětici her nastudovaných výhradně pro tuto příležitost. Letošní program přináší hned tři premiéry – drama Richard III. a komedie Marná lásky snaha a Dvaja páni z Verony.

Letošní slavnosti zahájí premiéra komedie plné rafinovaných slovních hříček a prudkých citových zvratů Dvaja páni z Verony v režii slovenského divadelníka a hudebníka Petera Mankoveckého, ve které se představí Martin Zounar, Zuzana Norisová, Ondrej Kovaĺ (Želary) a Cyril Drozda z HaDivadla.

Jiří Langmajer a Klára Issová jsou hlavními postavami napínavého příběhu Richarda III., vévody z Glosteru – nejdokonalejšího ze všech Shakespearových padouchů. Režisérem a autorem úpravy je zkušený slovenský divadelník Martin Huba, který už pro festival nastudoval hry Král Lear a Romeo a Julie. V dalších rolích diváci uvidí Kamila Halbicha, Simonu Postlerovou a další.

Třetí premiérou je Marná lásky snaha, která svou hravostí a dravostí připomíná nejlepší Mozartovy komické opery. Těšit se můžeme na ohňostroje slovních hříček, ale také na plnokrevné fyzické divadlo v provedení ostravského divadla PaS de Théâtre, které je známé svými bravurně propracovanými komediemi. V této hře účinkuje Kateřina Janečková známá mj. z televizního seriálu Ošklivka Katka, Michal Kavalčík populární jako „Ruda z Ostravy" a další špičkoví ostravští herci.

V jiskřivé komedii o věčném souboji mužů a žen Zkrocení zlé ženy režiséra Daniela Špinara uvidíme v hlavních rolích Tatianu Vilhelmovou, kterou v roli Kateřiny alternuje Jana Stryková, a Romana Zacha. V dalších rolích účinkují Vojtěch Dyk , David Novotný a další. Autorem hudby k této nejúspěšnější loňské hře je Jan P. Muchow.

Již čtvrtou sezónu budeme mít možnost shlédnout vynikající komedii v režii Jiřího Menzela Veselé paničky windsorské, zábavnou hru o ženském důvtipu a hloupé mužské žárlivosti, která se stále těší neutuchajícímu zájmu diváků. Hereckému obsazení vévodí Bolek Polívka v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa, důvtipnou paní Pažoutovou hraje Simona Stašová. V dalších rolích se diváci setkají s Evou Režnarovou, Jaromírem Dulavou, Jaroslavem Satoranským, Janem Přeučilem a dalšími herci.

Ceny vstupenek zůstávají nezměněny

Ceny vstupenek zůstávají oproti loňskému ročníku beze změny. Na představení Richard III., Zkrocení zlé ženy a Veselé paničky windsorské jsou vstupenky v ceně 650,- Kč (sektor A, 1. – 9. řada), 420,- Kč (sektor B, 10. – 16. řada) a 300,- Kč (sektor C, 17. – 23. řada). Na představení Dvaja páni z Verony a Marná lásky snaha jsou vstupenky v ceně 580,- Kč (sektor A, 1.-9. řada), 370,- Kč (sektor B, 10. – 16. řada) a 280,- Kč (sektor C, 17. – 23. řada).

Vstupenky lze zakoupit v centrálním předprodeji Turistického informačního centra města Brna, Běhounská 17, kde je otevřeno od pondělí do pátku, v době od 10 do 18 hodin. Všechny vstupenky je také možno rezervovat a zakoupit v síti Ticketportal na www.ticketportal.cz. Zde je nutno k ceně připočíst manipulační poplatek ve výši 5 %. Na vstupenky zakoupené v předprodeji TICmB se přirážka nevztahuje, a to ani v případě, že byly rezervovány v síti Ticketportal. Doprodej vstupenek proběhne přímo na pokladně na hradě Špilberku každý den, kdy se koná představení, vždy od 19:00 do 20:30 hodin.

Program:

Dvaja páni z Verony - premiéra 20. 7. - 21. 7.

Richard III. - premiéra 23. 7. - 24. 7.

Marná lásky snaha - premiéra 26. 7. - 27. 7.

Zkrocení zlé ženy 28. 7. - 30. 7.

Veselé paničky windsorské 2. 8. - 4. 8.

Záštitu letošním slavnostem již tradičně poskytují manželka prezidenta republiky Livia Klausová a primátor statutárního města Brna Roman Onderka. Začátky všech představení jsou ve 20:30 hodin. Hraje se na velkém nádvoří hradu Špilberku za každého počasí. Pořadateli Letních shakespearovských slavností Brno jsou AGENTURA SCHOK, spol. s r.o., Ogilvy & Mather Morava, spol. s.r.o, spolupořadateli jsou Turistické informační centrum města Brna a Muzeum města Brna. Generálním partnerem slavností je již třináctým rokem finanční skupina PPF.

foto: Pavel Mára, Agentura SCHOK


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události