Pěvecký sbor Moravan z Horních Kounic vystoupí v MOÚ

Brno, 10. května 2012 - V úterý 15. května v 15:30 hodin v Galerii Žlutý kopec – 2. patro Švejdova pavilonu vystoupí smíšený pěvecký sbor Moravan z Horních Kounic na Znojemsku. Ve čtvrtek to uvedla mluvčí Masarykova onkologického ústavu Zuzana Joukalová. Program, který si připravili, nese název " Zpíváme pro radost" a obsahuje především oblíbené lidové písničky.  Pěvecký sbor je součástí ochotnického divadla v Horních Kounicích.

mou-publikum

„Počátky souboru jsou spjaty se založením ORLA v roce 1920. Po roce 1948 soubor vystupoval pod hlavičkou Osvětové besedy a zaměřil se především na lidové hry se zpěvy a operety. V roce 2008 obnovili činnost jako občanské sdružení Společnost ochotníků Horní Kounice,“ doplnila Joukalová.

(tof), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...