Vivaldino Tour 2012 na svém turné sklízí úspěchy

Praha, 7. května 2012 (MEDIAFAX) - Koncertní turné Vivaldino Tour 2012 houslisty Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy Michala Dvořáka již sklízí úspěchy u publika. Tento čtvrtek vystoupí dvojice společně se svými hosty v Ústí nad Orlicí, do Prahy zavítají v půlce června, uvedla v pondělí Naďa Machková.

vivaldino-tour-2012

"Začali jsme 8. dubna předpremiérou v rámci velikonočního festivalu Smiřické svátky hudby a od začátku května pokračujeme dalšími českými a moravskými městy. Diváci na prvních koncertech reagovali jedním slovem úžasně, končili jsme dlouhým potleskem ve stoje," konstatovali spokojení hudebníci Dvořák a Svěcený.

Ti na jevišti vystupují společně s kytaristou a mistrem zvuku Jiřím Janouchem, kytaristou Michalem Pelantem, jedním z původních členů skupiny Lucie bubeníkem Tomášem Waschingerem a hráčem na didgeridoo Ondřejem Smeykalem, který se na koncertní šňůře střídá s Alešem Doležálkem. Na turné je ještě doprovází umělci z Peru a Bolivie, hostující Heroldovo kvarteto a na některých koncertech vystoupí také hráčky z Melody Orchestra.

Turné divákům nabízí především novinky z posledního alba s názvem Vivaldianno MMXII, při jehož tvorbě se dvojice Dvořák - Svěcený nechala inspirovat jak hudbou Antonia Vivaldiho, tak i hvězdami vážné hudby Johannem Sebastianem Bachem, Wolfgangem Amadeem Mozartem, rakouským skladatelem a houslistou Fritzem Kreislerem či argentinským skladatelem Astorem Piazzollou. Hudbu minulosti ale kombinují s moderními trendy a elektrickými i etnickými nástroji.

Nejbližší plánované koncerty proběhnou 10. května v Ústí nad Orlicí, 21. května vystoupí hudebníci v Ostravě, o den později v Olomouci a hned poté v Brně. V Praze se Vivaldianno Tour 2012 představí v Hudebním divadle Karlín 14. června.

Tereza Veselá, ilustrančí foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...