Vivaldino Tour 2012 na svém turné sklízí úspěchy

Praha, 7. května 2012 (MEDIAFAX) - Koncertní turné Vivaldino Tour 2012 houslisty Jaroslava Svěceného a rockového klavíristy Michala Dvořáka již sklízí úspěchy u publika. Tento čtvrtek vystoupí dvojice společně se svými hosty v Ústí nad Orlicí, do Prahy zavítají v půlce června, uvedla v pondělí Naďa Machková.

vivaldino-tour-2012

"Začali jsme 8. dubna předpremiérou v rámci velikonočního festivalu Smiřické svátky hudby a od začátku května pokračujeme dalšími českými a moravskými městy. Diváci na prvních koncertech reagovali jedním slovem úžasně, končili jsme dlouhým potleskem ve stoje," konstatovali spokojení hudebníci Dvořák a Svěcený.

Ti na jevišti vystupují společně s kytaristou a mistrem zvuku Jiřím Janouchem, kytaristou Michalem Pelantem, jedním z původních členů skupiny Lucie bubeníkem Tomášem Waschingerem a hráčem na didgeridoo Ondřejem Smeykalem, který se na koncertní šňůře střídá s Alešem Doležálkem. Na turné je ještě doprovází umělci z Peru a Bolivie, hostující Heroldovo kvarteto a na některých koncertech vystoupí také hráčky z Melody Orchestra.

Turné divákům nabízí především novinky z posledního alba s názvem Vivaldianno MMXII, při jehož tvorbě se dvojice Dvořák - Svěcený nechala inspirovat jak hudbou Antonia Vivaldiho, tak i hvězdami vážné hudby Johannem Sebastianem Bachem, Wolfgangem Amadeem Mozartem, rakouským skladatelem a houslistou Fritzem Kreislerem či argentinským skladatelem Astorem Piazzollou. Hudbu minulosti ale kombinují s moderními trendy a elektrickými i etnickými nástroji.

Nejbližší plánované koncerty proběhnou 10. května v Ústí nad Orlicí, 21. května vystoupí hudebníci v Ostravě, o den později v Olomouci a hned poté v Brně. V Praze se Vivaldianno Tour 2012 představí v Hudebním divadle Karlín 14. června.

Tereza Veselá, ilustrančí foto: Kryštof Turek


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události