Fléda se o víkendu vrátí do dob trhů a koloniálů s nádechem Francie

Brno, 10. dubna 2012 – Klub Fléda pořádá o víkendu 14. až 15. dubna dvoudenní trh zboží a zážitků s nádechem Francie spojený s koncertem francouzské skupiny IMG Fléda Kolonial. IMG vystoupí v sobotu a jako předkapela se představí pražští Calm Season. Víkendová akce je první ze série večerů věnovaných nejen módě a designu, ale i jídlu a dalším pochutinám. Pořadatelé slibují Marché Artisanal, návrat do dob koloniálů – obchůdků se smíšeným zbožím ze všech možných „kolonií".

Kolonial_Fleda

Na akci s názvem Fléda Kolonial v prostoru hudebního klubu rozbijí své stánky výrobci originální, nezávislé i té závislejší módy. Své zboží na pulty koloniálu vyskládají mladí návrháři, designoví kreativci, šperkaři, výrobci kabelek i všech nejrozličnějších a nápaditých drobností. A to vše ve spolupráci s Alliance française v rámci festivalu Bonjour Brno.

Sobotní večer pak bude patřit francouzské kapele IMG. Ve své hudbě mísí dohromady ska, punk, reggae a prvky tradičních bretaňských písní. Mají za sebou už přes dvě stovky odehraných koncertů a jejich specialitou jsou tzv. fest noz, tradiční bretaňské veselky se skupinovým tancem. Z jejich posledního alba, které vyšlo v minulém roce, je mnohem více cítit rock a reggae, ale vliv bretaňské folkové hudby je stále značně patrný a dodává IMG ten správný a nezaměnitelný šmrnc.

Předskokanem bude pražské akustické duo Calm Season, za kterým stojí zpěvák Adam Vopička (ex Fake Tapes, The Prostitutes) a Tereza Kovalová (ex Republic of Two, Vladivojna la Chia, Forma). Začátkem letošního roku vypustili hned dvě skladby, Make Them Happen a Silent Night, z připravovaného alba Mosaic Views, které budou následovat dva videoklipy, první z nich je už venku a na druhém se momentálně pracuje.

Hudební část Fléda Kolonialu odstartuje v 20.00 hod. a vstupné bude 50 Kč. Po skončení koncertů bude následovat after party, na které zahraje DJ Matsuwa.


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce
31.10. Agadir: Současná slovenská poezie ..