Exoty Hurra Torpedo ničící kuchyňské spotřebiče prostě musíte vidět!

Brno 9. ledna 2012 — Norská kapela Hurra Torpedo přijíždí se svou elektrospotřebičovou hudební show do ČR a svoji tour odstartuje 24. ledna v brněnském klubu Fléda. V předvánoční kampani nejmenovaného prodejce elektrospotřebičů je vidět trio ulítlých performerů v modrých teplákách zpívající českou koledu a ničící při tom elektrospotřebiče.  Málokdo asi poznal, že se jedná o norskou kapela Hurra Torpedo, která místo běžných hudebních nástrojů používá ledničky, sporáky, pračky a mikrovlnky.

 

hurra-torpedo-fleda

Pokud máte pocit, že už jste v životě viděli všechno, nenechte si ujít „kuchyňské“ verze známých hitů od Britney Spears, Pixies nebo Lady Gaga. S mrazáky, sporáky, pračkami, toustovači, hrnci a mikrovlnkami posouvá norská kapela známé popové songy do teritoria experimentálně komediálních vystoupení.

Trio performerů ve stylových teplákovkách se do širšího povědomí dostalo před pěti lety, kdy miliony lidí na internetu zhlédly jejich klip s kuchyňskou verzí hitu Total Eclipse Of The Heart od Bonnie Tyler. Záznam z norské televize udělal z kapely přes noc nefalšovaný internetový fenomén.

V rámci svého lednového turné po ČR se Hurra Torpedo představí živě ve třech českých klubech (brněnská Fléda, pražský Palác Akripolis a ostravský Fabric), přičemž jejich brněnský koncert bude součástí pokračujících oslav 100. a 10. výročí klubu Fléda.

Partnerem koncertu je společnost Elektrowin, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení. Pokud máte doma nepotřebný starý mobil, toaster nebo jiný elektrospotřebič, doneste ho v den konání akce na místo a z každé předem zakoupené vstupenky na tento koncert vám bude vráceno 100 Kč.

Napsali o koncertech Hurra Torpedo:
„Ze žádné kapely, která zahrála na letošním festivalu SXSW v Austinu, jsem nebyl tak paf jako z norské spotřebičové kapely Hurra Torpedo. Těžko říct, jestli to bylo neúnavné násilí vůči neživým objektům, narážky k divákům během přestávek mezi písněmi nebo švihlé oblečení, ale kombinace všech těchto elementů udělala z vystoupení jedno z nejlepších, které jsem v životě viděl.“
Todd Maternowski – Pegasus News

„Tak živelnou atmosféru jsem už hodně dlouho nezažil. Neskutečný kotel. Sranda. Strhující zážitek. Bravo!
Holy Jay – Rave.cz

„Odezva od publika byla fantastická. Tihle hoši jsou trochu muzikanti a trochu herci, ale tak či onak umí udělat fenomenální show. Absolutně doporučuji, jestli hrají někde poblíž, tak to bude večer, na který nezapomenete.“


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události