V Olympii vystaví zvířata z doby ledové, nebude chybět ani mamut

Brno, 5. ledna 2012 - Šavlozubý tygr, mamut nebo srstnatý nosororožec v životní velikosti. Tyto prehistorické obry můžete nyní potkat mezi obchody světových značek. Do brněnského nákupního centra Olympia totiž směřuje úspěšná výstava čtvrtohorních zvířat Giganti – Doba ledová. Věrné modely čtvrtohorních zvířat budou v pasážích Olympie vystaveny od čtvrtka 12. ledna do neděle 12. února. Sahat do peněženky v povánočním období ale nebude třeba, vstup na výstavu je zdarma.

 

led-ledovec

Návštěvníci při procházce pasážemi centra uvidí známá zvířata jako je mamut nebo šavlozubec, čekají na ně ale také méně známé druhy, například obří pásovec nebo jihoamerický pozemní lenochod, jehož některé exempláře dosahovaly velikosti dnešních slonů. Celkem v Olympii vystaví šest věrných modelů vyhynulých obrů, všechny ve scenériích imitujících tehdejší životní prostředí. Například prehistorický veledaněk Megaloceros je zachycen ve scéně s hyenami, mamut zase v bojové pozici.

„Výstava Giganti – Doba ledová poskytne návštěvníkům ojedinělou možnost poznat  druhy, které v době ledové provázely člověka, poznat nejen jejich podobu a ohromující velikost, ale také způsob života,“ říká Leoš Pajer z managementu centra Olympia Brno.

 Všechny modely vynikají překvapivě reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i druhy které vyhubil až pozdější nešetrný přístup člověka. Původní výstavu v Plzni vidělo 45 tisíc návštěvníků a stala se neúspěšnější výstavou Západočeského muzea. Poté modely zvířat cestovaly až do Jižní Ameriky a nyní směřují do Brna.   

Zvířata vystavená v Olympii Brno:

 

  • Mamut v bojové pozici
  • Nosorožec srstnatý (Coelodonta antiquitatis)
  • Bojová scéna veledaňka (Megaloceros) s hyenami
  • Skákající šavlozubý tygr 
  • Obří pásovec 
  • Lenochod (Megatherium)


Tipovací soutěž s Mamutíkem
Nákupní centrum Olympia připravilo společně s výstavou i tipovací soutěž. Po předložení účtenky z jakéhokoliv nákupu v Olympii obdrží návštěvníci hrací kartu, hrát se bude o 5 zájezdů na hory pro celou rodinu.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...