V Olympii vystaví zvířata z doby ledové, nebude chybět ani mamut

Brno, 5. ledna 2012 - Šavlozubý tygr, mamut nebo srstnatý nosororožec v životní velikosti. Tyto prehistorické obry můžete nyní potkat mezi obchody světových značek. Do brněnského nákupního centra Olympia totiž směřuje úspěšná výstava čtvrtohorních zvířat Giganti – Doba ledová. Věrné modely čtvrtohorních zvířat budou v pasážích Olympie vystaveny od čtvrtka 12. ledna do neděle 12. února. Sahat do peněženky v povánočním období ale nebude třeba, vstup na výstavu je zdarma.

 

led-ledovec

Návštěvníci při procházce pasážemi centra uvidí známá zvířata jako je mamut nebo šavlozubec, čekají na ně ale také méně známé druhy, například obří pásovec nebo jihoamerický pozemní lenochod, jehož některé exempláře dosahovaly velikosti dnešních slonů. Celkem v Olympii vystaví šest věrných modelů vyhynulých obrů, všechny ve scenériích imitujících tehdejší životní prostředí. Například prehistorický veledaněk Megaloceros je zachycen ve scéně s hyenami, mamut zase v bojové pozici.

„Výstava Giganti – Doba ledová poskytne návštěvníkům ojedinělou možnost poznat  druhy, které v době ledové provázely člověka, poznat nejen jejich podobu a ohromující velikost, ale také způsob života,“ říká Leoš Pajer z managementu centra Olympia Brno.

 Všechny modely vynikají překvapivě reálným zpracováním, jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před 10 tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i druhy které vyhubil až pozdější nešetrný přístup člověka. Původní výstavu v Plzni vidělo 45 tisíc návštěvníků a stala se neúspěšnější výstavou Západočeského muzea. Poté modely zvířat cestovaly až do Jižní Ameriky a nyní směřují do Brna.   

Zvířata vystavená v Olympii Brno:

 

  • Mamut v bojové pozici
  • Nosorožec srstnatý (Coelodonta antiquitatis)
  • Bojová scéna veledaňka (Megaloceros) s hyenami
  • Skákající šavlozubý tygr 
  • Obří pásovec 
  • Lenochod (Megatherium)


Tipovací soutěž s Mamutíkem
Nákupní centrum Olympia připravilo společně s výstavou i tipovací soutěž. Po předložení účtenky z jakéhokoliv nákupu v Olympii obdrží návštěvníci hrací kartu, hrát se bude o 5 zájezdů na hory pro celou rodinu.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události