Fléda přivítá finále soutěže Slam poetry 2011

Brno, 29. listopadu 2011 - Regionální kola soutěže Slam poetry 2011 jsou uzavřeny a finále začíná v brněnském klubu Fléda už toto sobotu 3. 12. Hosty klání budou dvojnásobný vítěz celostátní slam poetry Jakub Foll a skupina Jelení loje, „okouzlující, ženské, pěvecké tělísko s doprovodem“. Již tradičním moderátorem večera bude herec Jakub Žáček, který se u fanoušků slamu těší stejné popularitě jako její vítězové.

slam2

Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři by se měli zaměřit tedy na to, co sdělují a jak to sdělují. Publikum je hlavním posuzovatelem tříminutového výkonu soutěžícího. Porota-publikum může během produkce dávat najevo svou nelibost či souhlas a tyto reakce jsou ve Slam poetry velmi vítané, dodávají vystoupení akčnost a dynamiku. Toto jsou základní slamová pravidla s dodatkem, že za překročení časového limitu tří minut a použití rekvizit mohou být soutěžící penalizováni. Porotu obvykle vybírá konferenciér či další organizátor soutěže náhodně přímo z přítomného publika před samotným zahájením soutěže – obvykle má porota pět až deset členů. Porotci přiřazují účastníkům soutěže body (od 0 do 10 nebo od 1 do 10).

Nováčky ve finále jsou: za Plzeň Taktika, za Pardubice Martina Malinová, za Ústí nad Labem Dan Binko, za České Budějovice Sláňa, za Frýdek Místek David Stypka, za Hradec Králové Martin Kačer. Z Prahy postupují ostřílení Mirek Kynčl a Bohdan Bláhovec, z Brna znovuobjevený Rostislav Kičbaž. Na jména vítězů ostravského a olomouckého kola se zatím čeká.

Od letošního roku má Slam Poetry nová pravidla. Pokud se slammer stane již podruhé celostátním vítězem, nemůže se znovu do celostátní soutěže hlásit. Soutěž se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna, Nadace Intentio a Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský.

foto: slampoetry.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...