Sobota na Flédě bude patřit ska. Tleskač představí novou desku

Brno, 16. listopadu 2011 - Fanoušky hudebního žánru ska zve na svůj sobotní program klub Fléda. Plzeňské ska kapela Tleskač sem přijede 19. listopadu představit svoje poslední album Never Die Songs. Novou desku vydává kapela po pěti letech, kdy si vybírala skladatelskou pauzu. Jako host sobotního večera, který na Flédě začíná ve 20:00, vystoupí slovenská kapela Smola a Hrušky.

tleskac_promo250

Česká ska kapela Tleskač s podtitulem Pilsner Ska Orchestra hraje společně od roku 2000. Čtyři roky zkoušek a koncertů nakonec vykrystalizovaly v debutové album s příznačným názvem Ska z Česka (2004). O dva roky později vychází druhá deska Na předměstí Bory (2006), po které si Tleskač berou skladatelskou pauzu. Ta končí o rovných pět let později, kdy vychází Never Die Songs (2011), zatím poslední album plzeňského ska orchestru, na kterém se poprvé představí zpěvačka Karolína Jägerová, kytarista Honza Ženíšek a bubeník Ondřej Žižka, nejčerstvější posily Tleskače z posledních let.

„Je to hudba inklinující k ‚třetí vlně ska‘ s prvky swingu a punku,“ komentuje hudbu kapely Tleskač její lídr Jiří Sýkora a dodává, „texty jsou odkloněné od ‚tradičních‘ sociálně-politických témat a velký důraz je kladený na pódiovou prezentaci.“ Jako host se představí slovenská ska rock‘n’rollová kapela Smola a Hrušky. Ta hraje už od roku 1997 a do dnešního dne odehrála přes úctyhodných 500 koncertů na území Slovenska, Česka a Polska. Jejich diskografie obsahuje tři studiová alba, jednu koncertní desku (Lajfka, 2010) a DVD 13 Životov – Live in Topfest 2010. Vstupné na koncert činí 150 Kč v předprodeji a 180 Kč na místě.

(red), foto: Tleskač


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...