Moravská galerie v Brně zve na Noc v galerii

Brno, 13. září 2011 - V pátek 23. září můžete navštívit akci s názvem Noc v galerii, kterou Moravská galerie v Brně pořádá jednou za dva roky. Od 18 do 24 hodin bude volný vstup do všech tří budov v centru Brna (Uměleckoprůmyslové muzeum, Pražákův palác, Místodržitelský palác) a aktuálních hlavních i menších výstav.

MG_02_Moravska_narodni_galerie250

V Místodržitelském paláci si můžete poslechnout cimbálovou muziku, navrhnout si znak Moravské národní galerie, zhlédnout filmovou projekci a projít si výstavy s kurátory.

V Uměleckoprůmyslovém muzeu vás čeká výklad na výstavě The Best of a Josef Kunzfeld i ve stálé expozici, stejně jako výtvarná dílna.

V Pražákově paláci vás výstavou Ještě chvíli se zdržím provede sama autorka Milena Dopitová, navštívit můžete i koncert či knihovnu s odbornými publikacemi.

TIP NA DOPROVODNÝ PROGRAM
Středa 14. 9. 2011, 17 h: Výklad na výstavě Milena Dopitová. Ještě chvíli se zdržím, s kurátorem Markem Pokorným. Zdarma k ceně vstupného / Pražákův palác

Čtvrtek 15. 9. 2011, 17 h: Přednáška Jak vzniká zemská nebo dokonce národní galerie, kurátor výstavy Moravská národní galerie Petr Tomášek / Místodržitelský palác

Čtvrtek 22. 9. 2011, 17 h: Zeptejte se / Setkání se sklářským technologem Josefem Černým, který působí ve sklárně v Květné. S kurátorkou MG Markétou Vejrostovou si budou povídat o tom, jak vznikají tzv. benátské techniky, optické dekory či hutně ledované sklo.  

MG_04_josef_Kunzfeld250FOTOGRAFIE STARÉHO BRNA do 25. září
Už jste se byli podívat, jak vypadalo Brno na přelomu 19. a 20. století? Jak vypadaly ulice, po nichž chodíte a místa, která znáte?
Velmi působivá výstava fotografií Josefa Kunzfelda v Uměleckoprůmyslovém muzeu, která zachycuje Brno, jeho architekturu a zákoutí na starých fotografiích je prodloužena do 25. září!


Více informací najdete na www.moravska-galerie.cz.

red, foto: archiv MG


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...