Hudební legenda Tom Jones vystoupí v Brně

Praha, 17. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Fanoušci britského zpěváka Toma Jonese se mohou těšit na listopad. V brněnské Hale Rondo vystoupí 23. listopadu od 19.30. Ve středu to sdělil Petr Novák z pořádající společnosti Live Nation. Koncert se bude skládat z největších hitů ale i aktuálních novinek, potvrdil Novák. Vstupenky jsou už v předprodeji sítě Ticketpro v ceně od 890 do 1490 korun. Do České republiky se Jones vrací po dvou letech v rámci svého podzimního turné.

08-tomjones-250

Tom Jones, který se kromě hudby proslavil i bouřlivým osobním životem, se narodil roku 1940 jako Thomas John Woodward. Muzice se věnoval již od dětství, zpíval při rodinných oslavách, na svatbách a také ve školním sboru. V roce 1963 se objevil na hudební scéně jako frontman skupiny Tommy Scott and the Senators.

První jeho sólový singl Chills and Fever vyšel v roce 1964. Velký úspěch zaznamenal ale až se svým dalším singlem It´s Not Unusual, který se stal mezinárodním hitem.

V roce 1965 vydal debutovou desku Along Came Jones a ve stejném roce získal hudební cenu Grammy v kategorii Nejlepší začínající umělec. Celkem se po světě prodalo více než 100 milionů jeho hudebních nosičů.

V roce 2001 Tom Jones poprvé koncertoval v České republice, kde představil své úspěšné album Reload, ze kterého pochází legendární píseň Sex Bomb. V roce 2009 se do Česka vrátil podruhé a svým fanouškům představil kritikou dobře přijaté album 24 hours. V roce 2006 byl Tom Jones povýšen britskou královnou do rytířského stavu a získal titul Sir.

Katerina Vlasáková, foto: Live Nation

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...