Do Brna se sjeli účastníci mezinárodního multikulturního projektu pro mladé

Brno, 26. července 2011 - Ve dnech 8. – 15. července se v Brně uskutečnil mezinárodní vzdělávací projekt „Living in a Colourful World,“ který byl věnován problematice multikulturalismu a interkulturní zkušenosti v současné Evropě. Projekt pořádaný neformální skupinou Oshumaré Group ve spolupráci s Evropským centrem mládeže Břeclav (ECMB), byl finančně podpořen Evropskou komisí prostřednictvím programu Mládež v akci.

Multikulti

Do Brna se sjeli mladí lidé z Bulharska, Polska a Španělska a Turecka, aby tam společně diskutovali na téma národní identity a jejího významu, kulturního šoku, stereotypního vnímání cizích kultur a národů. Tyto diskuse a přednášky byly doplněny aktivitami, během nichž si účastníci projektu zábavnou formou prohlubovali nově nabyté vědomosti. Naskytla se jim také možnost popovídat si se studentem z Nigérie, který již několik let žije v Brně, o jeho zkušenostech života cizince v České republice, naučit se základy afrických tanců či ochutnat japonskou kuchyni během návštěvy sushi baru. Při exkurzi do Muzea romské kultury se seznámili s různými stránkami života tohoto etnika.

„Účastníci také v průběhu projektu vytvořili základy brožurky, mapující průběh projektu, kterou budou Oshumaré Group a ECMB dále šířit mezi svými partnery,“ říká Kristýna Poláchová, hlavní organizátorka projektu Living in a Colourful World. Dvojjazyčná brožurka (česky a anglicky) bude také k dispozici široké veřejnosti v kanceláři ECMB na Gymnáziu Břeclav, případně v elektronické podobě na stránkách ECMB (www.eycb.eu).

Neformální skupina Oshumaré Group vznikla v roce 2011. Jejím posláním je šířit osvětu kulturní diverzity. Prozatím sestává ze čtyř členů, vysokoškolských studentů, které spojuje nadšení pro práci s mladými lidmi a samozřejmě zájem o rozmanitost kultur současného světa.

Program Mládež v akci, jehož příbuznými jsou například známější Erasmus nebo Socrates, je vzdělávací program, který Evropská unie zřídila za účelem podpory a rozvoje neformálního vzdělávání, interkulturního dialogu a zvýšení mobility mladých lidí v rámci Evropy. Program byl spuštěn v roce 2007 a potrvá do roku 2013. Bližší informace o programu naleznete na www.mladezvakci.cz.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentuje názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jeho obsahem.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události