Kohoutovice: Zrušen domov mládeže pro sestřičky, musejí se přestěhovat

Brno, 5. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Brněnské zastupitelstvo v úterý zrušilo domov mládeže pro zdravotníky Juventus ve Stamicově ulici v Kohoutovicích. Devětatřicet studentek a 12 zdravotních sester najde od 1. září nové ubytování na internátu střední školy v Čichnově ulici v Brně-Komíně, rozhodli zastupitelé.

juventus250

Zastupitelstvo v souvislosti se zrušením domova zároveň rozhodlo o ukončení pracovního poměru 12 jeho zaměstnancům, všichni dostanou kvůli nadbytečnosti tříměsíční odstupné.

Současně se zrušením domova mládeže rozhodli zastupitelé i o likvidaci tamního stravovacího zařízení. Objekty dosavadního domova Juventus hodlá magistrát nechat přestavět na startovací byty pro mladé rodiny.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...