Festival mladých Youth for You(th) ve středu ovládne centrum Brna

Brno, 16. dubna 2012 – Ve středu 18. dubna „ovládnou" Brno mladí lidé. Odstartuje totiž druhý ročník multižánrového festivalu Youth for You(th), jehož hvězdou se může stát každý ve věku od 15 do 26 let. Návštěvníci festivalu si budou moci během jednoho dne vychutnat neokoukanou zábavu z různých soudků včetně koncertů, výstav, tanečních, divadelních a dalších vystoupení. To vše výhradně z produkce brněnské mládeže.

youth

Festival je zdarma a své si v jeho programu najde každý, kdo rád objevuje nové věci. „První ročník se konal v Brně loni a přilákal i navzdory nepřízni počasí poměrně dost lidí," říká hlavní koordinátorka festivalu Andrea Špoková, podle které by se měla letos akce dále rozrůst. Narozdíl od zavedených typu Majáles a Čarodějáles chtějí organizátoři nabídnout šanci mladým talentům a dát jim možnost vystoupit přímo v centru Brna

Z přihlášených zájemců bylo vybráno deset kapel pro scénu hudební, pro alterativní scénu se pak našlo kromě hudby i divadlo a tanec. Tři kapely z těchto deseti budou mít šanci vystoupit v Metro Music Baru. „Za celý tým dramaturgie mohu prohlásit, že jsme vybírali opravdu pečlivě a jsme přesvědčeni, že jsme zvolili kapely, které návštěvníky festivalu skutečně osloví," říká hlavní dramaturgyně festivalu Veronika Süssová.

Oproti předchozímu roku dozná festival několika změn. „Loni jsme měli tři otevřené scény, což byla krásná, avšak poměrně komplikovaně realizovatelná myšlenka," říká Špoková. Hudební scéna tak jako jediná zůstane na svém původním místě, kterým je Moravské náměstí. Scéna alternativní se přesune z již zmíněného nádvoří a divadla Husa na provázku do sálu B. Bakaly. „Toto místo jsme vybrali i s ohledem na vzájemnou blízkost obou scén, přičemž pomyslný trojúhelník uzavírá Metro Music Bar, kam se program přesune v pozdějších hodinách," dodává PR koordinátor Ondřej Topinka.

Novinkou oproti loňskému ročníku je také Jarmark neziskových organizací. „Každá nezisková organizace nebo i studentský spolek má možnost na našem festivalu prezentovat svoji činnost. Jde především o to, ukázat lidem, čím se sdružení zabývá, co je jeho cílem, popřípadě co už v rámci své působnosti dokázal," vysvětluje Špoková. Přihlášené organizace dostanou šanci v den konání festivalu na Moravském náměstí i v sále B. Bakaly. „Pro jednotlivé organizace je to jednoduchý způsob, jak se zviditelnit a třeba i získat další dobrovolníky," dodává.

Kromě hlavního programu se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program v podobě nejrůznějších workshopů či praktických ukázek. Minulý rok si všichni zájemci vyzkoušeli výrobu šperků tiffany technikou nebo paint workshop.

Myšlenka festivalu pochází z Velké Británie. V České republice má několikaletou tradici v Ostravě a v Brně jej zaštiťují organizace YMCA Brno a International Students Club MU Brno o.s.

foto: archiv Youth for You(th)


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události