Série multikulturních hudebních workshopů v Brně vrcholí za účasti zahraničních hvězd

Brno, 12. srpna 2013 – Pásmo hudebních workshopů projektu Setkávání kultur na platformě hudby vyvrcholí během srpna a října třemi semináři věnovanými flamenku, latinskoamerické a ruské hudbě. Zájemci tak mají poslední možnost se setkat se špičkovými lektory. Účast na workshopech je bezplatná, a to na základě registrace na www.musicworkshops.cz.

carmen

Závěrečné akce vzdělávací série jsou rozloženy do období mezi srpnem a říjnem 2013 a nabízí frekventantům tři intenzivní jedno či vícedenní hudební a hudebně teoretické dílny s účastí vynikajících umělců z Evropy i zámoří.

Workshopy začali již 12. listopadu loňského roku v Muzeu romské kultury a ve Sklepní scéně Divadla Husa na provázku, kde se populární romští hudebníci Josef Fečo a Klaudius Kováč zabývali improvizací v romské hudbě. Další pokračování v dubnu letošního roku nabídlo náhled do tajemství problematiky indických hudebních vlivů, střetávání židovských a křesťanských elementů v hudbě i fenoménu rasových a sociálních aspektů interpretace afroamerických hudebních stylů. S podobným úspěchem se setkala i dílna zabývající se balkánskou hudbou.

Dosavadní workshopy sjednocuje vysoká úroveň lektorského sboru. Téma vlivu indické kultury na současnou hudbu přiblížil v New Yorku žijící a v Pákistánu narozený kytarista Rez Abbasi spolu za asistence fenomenálního saxofonisty s indickými kořeny Rudreshe Mahanthappy. Téma střetávání židovských a křesťanských prvků v hudbě rozebrali bývalý dvorní klavírista oblíbeného Avishaie Cohena Shai Maestro a bubeník Ziv Ravitz. Svůj náhled na rasové a sociální aspekty interpretace jazzu, soulu, hip hopu a dalších typicky afroamerických hudebních stylů nabídla mezinárodní sestava v čele s fantastickým britským saxofonistou Willem Vinsonem, norským kytaristou Lage Lundem, německým bubeníkem Jochenem Rueckertem a afroamerickým basistou Chrisem Smithem. Tématu balkánské hudby se ujali Marcel Comendant, Marek Pastírik a členové kapely Pacora Trio.

Účastníkům dílen se i ve zbytku série nabízí unikátní možnost setkání s autentickými interprety, rozvinout teoretické i praktické vědomosti a dovednosti, i příležitost zahrát si na společných jamsessions. Zbývající workshopy proběhnou v nebližších měsících. Flamenkový workshop ozdobí 16. - 17. srpna v Boskovicích legendární tanečnice Carmen Cortés a kytarový virtuos Gerardo Núñez, o latinskoamerické hudbě se účastníci dozvědí 9. října v brněnském divadle Husa na provázku z povolaných úst Eduarda Penze, Rodriga Rodrigueze, Cezara Correi a Julia Barreta a ruské hudební vlivy proberou 21. října na hudební fakultě Janáčkovy akademie v Brně hudebníci a skladatelé par excellence Boris Kozlov a Alexander Sipjagin.

Sérii workshopů na podporu multikulturalismu a kulturní rozmanitosti v rámci projektu Setkávání kultur na platformě hudby občanské sdružení JazzFestBrno. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

foto: Carmen Cortés, archiv pořadatelů


Související články:
Nepodařilo se připojit k serveru.

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události