Filmy roku 2010 uvede Art

Brno, 29. června 2011 - Začátek prázdnin v kině Art bude ve znamení několika úspěšných zahraničních filmů loňského roku, které zdobí nejrůznější prestižní ocenění od Oscarů či Zlatých glóbů až ke Zlatým benátským lvům. Přehlídku zahájí naprostý vítěz letošního oscarového klání (včetně toho za nejlepší film), britská Králova řeč režiséra Tima Hoopera, vycházející z reálného příběhu členů britské královské rodiny v nelehké době 2. světové války.

Pocatek


Do prozatím nepříliš rozsáhlé filmografie režisérky Sofie Coppoly docela zapadá minimalistické drama o odcizení v hollywoodském lesku Odnikud někam, které na festivalu v Benátkách získalo nejvyšší ocenění v podobě Zlatého lva za nejlepší film. Zlatým glóbem (filmová a televizní cena udělovaná Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu) a navíc Oscarem za nejlepší herecký výkon se může pyšnit Natalie Portman v baletním dramatu o sebedestrukční touze po dokonalosti Černá labuť v režii Darrena Aronofského, Zlatý glóbus za nejlepší film, scénář, režii a hudbu získal také film Davida Finchera The Social Network, zachycující osudy mladého Marka Zuckerberga, miliardáře a zakladatele dnes všudypřítomného Facebooku. Rovněž Zlatý glóbus i Oscar, tentokrát za nejlepší neanglicky mluvený snímek, připadl dánsko-švédskému dramatu o vině, násilí a odpuštění renomované režisérky Susanne Bier Lepší svět. Závěrečným titulem přehlídky bude kriminální thriller odehrávající se v nepřehledném labyrintu snů Počátek (režie Christopher Nolan), držitel Oscara za nejlepší kameru, zvuk a vizuální efekty.


pá 1– ne 3. 7.    18.15, 20.30 KRÁLOVA ŘEČ
po 4.– út 5. 7.    18.15, 20.30 ODNIKUD NĚKAM
st 6.– čt 7. 7.    18.15, 20.30 ČERNÁ LABUŤ
pá 8.7. 18.15, 20.30 THE SOCIAL NETWORK        
so 9.–ne 10. 7. 18.15 LEPŠÍ SVĚT
so 9.–ne 10. 7. 20.30 POČÁTEK


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...