V Kině Art odstartuje festival argentinského filmu

Brno, 30. října 2014 - V termínu od 1. do 4. listopadu se koná v brněnském Kině Art druhý ročník festivalu CINE ARGENTINO - Festival Argentinského filmu. Festival představí sedm snímků úspěšné argentinské kinematografie. Spolupořádá jej Velvyslanectví Argentinské republiky, Kino Art (Turistické informační centrum města Brna) a Kino Lucerna (Lucerna-Barrandov).

argentinska vlajka

Druhý ročník festivalu argentinského filmu nabízí ve čtyřech dnech malý náhled do duše této exotické jihoamerické země. Argentinský národní film se těší dlouhé historii a za dobu své existence se dočkal nejednoho úspěchu, z nichž za všechny jmenujme dva Oskary za nejlepší cizojazyčný film. Miroslav Maixner, vedoucí Kina Art a dramaturg, k tomu v souvislosti s festivalem dodává: „Během prvních dvou ročníků Cine argentino se ukázalo, že argentinská kinematografie je natolik kvalitní, aby přitáhla velké množství českých diváků. Doufám, že úspěch z minulého roku se bude opakovat i s ohledem na mimořádně atraktivní témata a žánrovou pestrost v letošní dramaturgii festivalu.„

Mezi sedmi promítanými filmy se objeví například na festivalech v Cannes a Karlových Varech vysoce hodnocené Divoké historky Damiána Szifrona. Historické drama Německý lékař Wakolda režisérky Puenzo je inspirované knihou o nacistickém lékaři Josefu Mengelem ukrývajícím se v Argentině. Žánr mystické fantasy představuje Fantom z Buenos Aires od režiséra Guillerma Grilla a neméně pozoruhodný je Měsíc z Avellanedy o rodinném klubu odsouzeném k přeměně v kasino. Skvělé Malé příběhy spojují tři různorodé hrdiny cestující do Patagonie. Psí život vypráví o muži, jehož nelehký život rozjasní doga zvaná Bombón.

V neposlední řadě dokáže zaujmout křehká romance a road-movie v jednom - Akáty. Všechny filmy jsou ve španělském znění s anglickými i českými titulky, s výjimkou filmu Německý lékař Wakolda, který bude uveden s českými a španělskými titulky. Kromě filmů promítaných v rámci festivalu se můžete těšit rovněž na doprovodný program.

Vstupné na všechny projekce je 100 Kč. Kino Art ale také nabízí výhodnou permanentku, která za cenu 400 Kč umožní vstup na všechny projekce. K dispozici je také studentská a seniorská vstupenka za 80 Kč.

Festival bude slavnostně zahájen v sobotu 1. listopadu ve 20.30. V rámci zahajovacího večera vystoupí s uhrančivým argentinským tangem taneční skupina Tangueros.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...