Soutěž o 10 vstupenek do Národního divadla Brno!

Brno, 21. března 2011- Zapojte se do soutěže o lístky do ND Brno a vyhrajte vstupenky nejen na Figarovu svatbu! Mozartova Figarova svatba se těší neutuchající popularitě na celém světě. A není divu, neboť se opera mimo brilantní a jiskřivé hudby pyšní i téměř činoherním libretem. A jak by taky ne, když základem mu byla stejnojmenná hra vynikajícího francouzského dramatika Pierra de Beaumarchais z roku 1775.

f-svatba

Jeho hry plné společenské satiry však vzbudily takový rozruch, že trvalo až do roku 1784, než bylo povoleno uvést je na divadelním jevišti. Úspěch byl obrovský a o dva roky později, 1. května 1786, už byla na světě Figarova svatba, opera o lišáckém Figarovi a jeho nevěstě Zuzance, kteří musí zapojit všechen svůj důvtip, aby dostali vytoužené povolení k svatbě a vytrestali záletnického hraběte.

Soutěž:

Jak se jmenuje opera složená W.A. Mozartem?

  1. Figarovy křtiny
  2. Figarův pohřeb
  3. Figarova svatba
  4. Figarova čokoláda

Opera o čtyřech dějstvích měla premiéru v Mahenově divadle 25. 2. Záštitu inscenaci udělil velvyslanec Rakouské republiky v ČR Jeho Excelence Ferdinand Trauttmansdorff. Jedná se o nastudování v italském originále se simultánně titulkovaným překladem.
Odpovědi zasílejte do konce května na adresu redakce nebo na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Do předmětu zprávy prosím uveďte "národní divadlo".

Další výherní vstupenky:

Carmen 2x
Aida 2x
Figarova svatba 2x
Elementární čístice 2x
Edith, vrabčák z předměstí 2x

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...