Soud poslal za znásilnění bývalého boxera Plachetku na osm let do vězení

Brno, 5. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně poslal v pondělí bývalého československého olympionika a reprezentanta v boxu Ľudovíta Plachetku za znásilnění na osm let za mříže. Trest si odpyká ve věznici s ostrahou. Verdikt vynesl soudce Aleš Novotný.

Pedofil-domaci-nasili

Plachetkovi hrozilo dvanáctileté vězení. Soud jej uznal vinným, že loni v červenci v autě u garáží v Brně-Maloměřicích znásilnil jednadvacetiletou sestru své přítelkyně. Obžalovaný už dříve u soudu vinu popřel a uvedl, že se mu chce dívka pomstít za předchozí rodinná příkoří.

Muž se v roce 2006 vrátil z vězení, kam jej soud poslal za vraždu matky své bývalé družky. Ľudovít Plachetka byl jedním z největších talentů českého boxu. Jednačtyřicetiletý amatérský mistr republiky se zúčastnil olympiády v Atlantě v roce 1996.

V červnu roku 1997 zavraždil matku své tehdejší družky. Z třináctiletého vězení si nakonec odseděl na Mírově devět let, 27. března 2006, v den svých 35. narozenin, byl propuštěn. Ve vězení trénoval, chtěl pokračovat ve sportovní kariéře. Vrátil se pak úspěšně do amatérského ringu, v prosinci před dvěma lety si pak v 39 letech odbyl profesionální boxerskou premiéru, když na body porazil Josefa Obesla.

Lenka Horáková

Související články: