Před brněnským soudem stojí muž, obžalovaný ze znásilňování nevlastní dcery

Pedofil-zneuzita-holcickaBrno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Z pravidelného znásilňování nevlastní čtrnáctileté dcery se před brněnským krajským soudem od čtvrtka zodpovídá sedmatřicetiletý Libor U. z Jihlavy. V případě, že jej soudce Michal Vrtek uzná vinným, může strávit až 12 let ve vězení. Libor U. podle obžaloby více než rok a půl znásilňoval tehdy čtrnáctiletou nevlastní dceru. Obžalovaný naopak tvrdí, že dívka se mu nařčením ze znásilnění mstí - chtěl totiž po ní, aby si zlepšila známky ve škole a začala se chovat slušněji.

"Od února 2009 do listopadu 2010 chodil obžalovaný v Jihlavě do ložnice se svou nevlastní dcerou, a i když věděl, kolik je jí let, pod pohrůžkou bití a dalších hrozeb ji nutil, aby mu třela pohlavní úd až do vyvrcholení. Dívka přitom musela strpět sahání na prsa a přirození," přečetl stěžejní body obžaloby státní zástupce.

Libor U. před soudcem znásilnění nevlastní dcery popřel. "Je to lež. Pohádali jsme se kvůli jejíimu prospěchu, ona omdlela a záchranka ji odvezla do nemocnice. Předtím mi vyhrožovala, že ještě uvidím," řekl muž. Na straně svého muže stojí i dívčina matka, manželka obžalovaného. "Nemohlo se to stát. Kdyby ano, stála bych před soudem já, a to za vraždu," prohlásila.

Údajně znásilňovaná dívka pak u soudu překvapivě vypověděla, že otčím ji znásilňoval jednou až dvakrát za měsíc již od jedenácti let. "Nechtěla jsem to dělat, ale vyhrožoval, že mě zmlátí. Trestal mne tak, když jsem něco neudělala nebo zapomněla," prohlásila.

Po čtvrtečním hlavním líčení soudce Vrtek případ odročil. Před vynesením rozsudku totiž soud čeká ještě výslech dalších svědků a znalců.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit