Odvolací soud v Brně potvrdil čtyři roky vězení muži, který znásilnil narkomanku

Brno, 14. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský odvolací soud potvrdil v úterý trest čtyři roky vězení s ostrahou Mariovi Matosovi, který loni v červenci s Katrin Matosovou a Marcelem Hirkem v centru Brna znásilnili narkomanku Kláru V. Matosovi přitížilo, že se na znásilnění dívky podílel rok po propuštění z vězení, kde seděl za loupež.

Matos spolu se svými kumpány znásilnili děvče v bytě ve Vlhké ulici v centru Brna. V činžáku na pomezí brněnského Bronxu ji pak drželi na balkoně a odmítali pustit. Mladou ženu vysvobodili až přivolaní policisté.

Matosův obhájce se snažil odvolací soud přesvědčit, že jeho klient měl s dívkou dobrovolný pohlavní styk, navíc údajně nevlastnil klíče od bytu, tak ji nemohl omezit na osobní svobodě.

Apelační soudce Vlastimír Čech ale obhajobě recidivisty trestaného za loupež neuvěřil a trest mu potvrdil. Svědectví dívky označil stejně jako soudní znalci za věrohodné. "Vzhledem k tomu, že odsouzenému muži hrozil za znásilnění a omezování osobní svobody trest v rozmezí od dvou do deseti let, nejsou čtyři roky ve vězení s ostrahou přísné, ba právě naopak," řekl. Trest Matosovi nezvýšil jen proto, že tvrdší korekci pro recidivistu nežádal státní zástupce.

Verdikt odvolacího soudu je pravomocný, odsouzený muž se ale k jednání nedostavil. O tom, kde se v současné době pohybuje, nemá tušení ani jeho obhájce. Odvolací soud zamítl ve stejné kauze před časem i odvolání Katrin Matosové a Marcela Hirka, kumpánů násilníka. Oba odsouzení je totiž podali pozdě.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit