Soud řeší znásilnění, ze kterého je obviněný boxer a olympionik Plachetka

Brno, 5. září 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud se začal ve středu zabývat případem znásilnění, ze kterého je obviněný bývalý československý olympionik a reprezentant v boxu Ľudovít Plachetka. Podle obžaloby měl loni 17. července v autě u garáží ve Vrbí ulici v Brně-Maloměřicích znásilnit jednadvacetiletou sestru své přítelkyně.

Soud-kladivko-04

Bývalému sportovci hrozí až dvanáctileté vězení. Před soudem vinu popřel. "Šárka se mně chce asi pomstít, za domnělá předchozí příkoří, která možná musela kvůli mému jednání před lety čelit její rodina," řekl. Plachetka se před nedávnem vrátil z vězení, kde si odpykal třináctiletý trest za vraždu matky své bývalé družky.

Ľudovít Plachetka byl jedním z největších talentů českého boxu. Jednačtyřicetiletý amatérský mistr republiky a účastník OH v Atlantě 1996. V červnu roku 1997 zavraždil matku své tehdejší družky. Z třináctiletého vězení si nakonec odseděl na Mírově devět let, 27. března 2006, v den svých 35. narozenin, byl propuštěn. Ve vězení trénoval, chtěl pokračovat ve sportovní kariéře. Vrátil se pak úspěšně do amatérského ringu, v prosinci před dvěma lety si pak v 39 letech odbyl profesionální boxerskou premiéru, na body porazil Josefa Obesla.

Se současnou přítelkyní vychovává Plachetka dvojčata, své družce zaplatil i umělé oplodnění. Svědkové u soudu mluvili vesměs v jeho prospěch.

Po zhruba dvouhodinovém přelíčení odročil soudce Aleš Novotný proces na pátek 7. září. Plachetka totiž navrhl konfrontaci a vyšetřovací pokus na místě činu - ten by měl podle jeho advokátů objasnit, nakolik jsou obvinění údajně znásilněné ženy pravdivá.

Jiří Nováček

Související články: