Muž se před brněnským krajským soudem zpovídá ze znásilnění kamarádky

Soud-kladivko-02Brno, 12. března 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně pokračuje v pondělí v procesu s Lukášem Dostálem (31), který čelí obžalobě ze znásilnění kamarádky. Dostál byl již dříve zproštěn viny, ale Vrchní soud v Olomouci vyhověl odvolání státní zástupkyně a vrátil případ k novému projednání. "Vrchní soud vyhověl odvolání a napadený rozsudek zrušil pro podstatné vady v řízení i v rozsudku. Podle usnesení je k objasnění věci potřeba důkazy opakovat a provést další nové," řekla mluvčí brněnského krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Soud loni v listopadu zprostil Dostála viny, neboť neshledal důkazy postačující k odsouzení za znásilnění. Státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová však namítala, že soud vyslíchal poškozenou v přítomnosti obžalovaného. Vrchní soud nařídil opětovný výslech bez jeho přítomnosti a za účasti znalkyně z oboru psychologie.

Obžaloba viní muže z toho, že dvacetiletou dívku znásilnil v červnu 2008, když u něj byla na návštěvě. "Řekl jí, že na ní vyzkouší pouta. Ona souhlasila pouze pod podmínkou, že jí je hned sundá. Obžalovaný je nesundal, poškozenou povalil břichem na zem a přes její odpor ji análně znásilnil," sdělila Zámoravcová.

Dostál se bránil tím, že dívka byla jeho přítelkyní. "Nemohl jsem ji tedy znásilnit. Nechápu, proč mě obvinila. Asi na mě žárlí," řekl již dříve.

Poškozená, která má podle svědků pověst promiskuitní ženy, v novém hlavním líčení výpověď korigovala. Připustila, že měla s Dostálem několikrát dobrovolný pohlavní styk, navíc v době, kdy byla vdaná za jiného muže. "Můj muž byl dokonce u toho, když jsem s Dostálem za svobodna souložila," přiznala.

Státní zástupkyně však požadovala vyhotovení nového znaleckého posudku a provedení dalších důkazů.

Dostál se však vězení nevyhne ani v případě opětovného zproštění, neboť už loni v květnu jej soud poslal za mříže za to, že v roce 2010 přepadl a ve většině případů sexuálně obtěžoval dalších šest dívek, z nichž pět bylo mladších 15 let. Nejmladší bylo teprve šest. Na dívky si počkal u výtahu, kde jim ve většině případů přiložil nůž na krk a osahával je. "Ve dvou případech zasouval poškozeným prsty do pochvy, přičemž jedné z nich způsobil krvácející zranění pohlaví," uvedla státní zástupkyně.

U jedné z dívek se rozvinula posttraumatická stresová porucha. Její rodina se kvůli tomu musela přestěhovat. Soud také uložil obžalovanému ochranné sexuologické léčení, protože u něj soudní znalec zjistil známky pedofilie s agresivně sadistickým prvkem.

Lenka Horáková, Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit