Opilci vyhrožovali v Brně mladíkům i policistům zabitím

Brno, 25. dubna 2012 (MEDIAFAX) - V celách skončili dva agresivní muži, kteří v Brně napadli dvojici mladíků. Jeden z útočníků měl nůž a vyhrožoval zabitím také zasahujícím policistům, řekla ve středu brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. Incident se stal v uplynulých dnech na Moravském náměstí.

"Dva mladíci seděli na lavičce, když k nim přišli tři zjevně podnapilí muži a začali jim nadávat. Poté je fyzicky napadli. Jeden z opilců udeřil jednoho z mladíků pěstí do obličeje a roztrhl mu tričko, druhý z agresorů dokonce vytáhl nůž a začal protivníkům vyhrožovat, že je zabije. Třetí muž stál opodál a aktivního napadání se nezúčastnil," uvedla Straková.

Dotyčného s nožem spatřili projíždějící policisté. Zastavili a obstoupili jej. "Útočník ale na výzvu nereagoval. Když se začal rozmachovat nožem, člen hlídky proti němu zakročil a spoutal jej. Muž kladl odpor, na policisty plival a vyhrožoval jim i jejich rodinám zabitím," sdělila mluvčí. Dva aktéři skončili v cele. Jsou stíhaní za násilí proti úřední osobě, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, hrozí jim až šestileté vězení.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit