Soud potvrdil dva roky vězení muži, který zneužil nezletilé školáky

vezeni250Brno, 5. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský krajský soud ve čtvrtek potvrdil dvouletý trest vězení šestadvacetiletému Martinu Novákovi z Prostějovska, který loni při večírku donutil dva deseti až dvanáctileté chlapce k vzájemné felaci pohlavního údu. Odvolací senát označil trest za přiměřený. Pětkrát trestaný recidivista Novák, kterého eskorta přivezla k soudu z věznice v Novém Sedle, se k nabádání chlapců k orálnímu sexu přiznal. "Lituji všeho," řekl.

O shovívavost však žádal odvolací soud marně. "Vzhledem ke způsobu života odsouzeného není trest vynesený v třetině sazby nijak tvrdý," konstatovala předsedkyně senátu Marie Večeřová. Připomněla, že Novákovi hrozilo za svádění k pohlavnímu styku, ohrožování mravní výchovy dětí a maření úředního rozhodnutí až šestileté vězení.

Novák navíc chlapce nutil k orálnímu sexu v době svého podmínečného propuštění do domácího vězení. Soud proto nevzal v potaz ani jeho žádost o zařazení do mírnějšího typu věznice. "Dosavadní výchovné tresty typu podmínečného odsouzení, veřejně prospěšných prací nebo domácího vězení se u obžalovaného vždy minuly účinkem," dodala soudkyně.

Podle obhájkyně Lucie Nejedlé si za vězení může Novák prakticky sám. "Odvolával se jen proti výši trestu, ne však proti výroku o vině. I když měl údajně dospělé svědky, kteří mohli dosvědčit, že se případ odehrál jinak, než stálo v obžalobě, rozhodl se mlčet a vzít vinu na sebe," řekla.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit