V Brně šlapou chodník desítky prostitutek navíc, přilákal je strojírenský veletrh

Brno, 10. září 2012 (MEDIAFAX) - Desítky pouličních prostitutek se v souvislosti se začátkem strojírenského veletrhu vyrojily v ulicích Brna. Na tradičních místech v centru, na Kolišti, Veveří a v Lidické ulici teď po večerech postává mnohem více slečen než obvykle, řekla v pondělí mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

Skupinky spoře oděných dívek lákající byznysmeny k pohlavnímu styku označila za typický veletržní kolorit. "Pokud se dívky nabízejí v ulicích, kde to zakazuje vyhláška, pokutujeme je. Občas se nám je podaří z ulice nakrátko i vytlačit," řekla mluvčí strážníků. Dívky lemují po setmění především rušné tepny, kterými projíždějí auta - jejich šoféry pak vyzývavě stopují a v případě úspěchu jim poskytnou službu v autě nebo pod dohledem pasáků v předem vytipovaných zákoutích.

Nárůst počtu pouličních šlapek v Brně v době veletrhu podle Kapitančikové nepředstavuje nijak zvýšené riziko nebezpečí v ulicích. "Na ulicích postávají ty největší zoufalky, řada jiných slečen poskytuje sex v privátech a nočních klubech, takže na ně není vidět," řekla mluvčí.

Strojírenský veletrh je příležitostí k výdělku i pro příležitostné prostitutky. Ty si sjednávají klientelu především v hotelových barech.

Ceny za jednorázový sex se v Brně pohybují od čtyř set do dvou tisíc korun. Během veletrhu část slečen ceny drží, některé taxy mírně zvedají. "Nedá se jít moc nahoru, holek je tady hodně," svěřila se dívka vystupující pod jménem Laura.

Zvýšený zájem o služby neregistrují společnice ze soukromých privátů. "Máme zatím prázdno, ceny jsou stejné jako v průběhu roku," řekla dívka z privátu v historickém centru Brna, která se představila jako Linda.

Radost s výnosného kšeftu však mají především majitelé nevěstinců. Pod příslibem anonymity někteří z nich přiznávají, že se během strojírenského veletrhu jejich noční obrat někdy až zdvoj či ztrojnásobí.

Jiří Nováček

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN