Soud potrestal pedofila za znásilnění dívek a kamarádky devíti roky vězení

Brno, 12. března 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně poslal v pondělí na devět let do vězení dvaatřicetiletého Lukáše Dostála, který přepadl a sexuálně obtěžoval šest dívek a znásilnil kamarádku. Soud mu za to dal souhrnný trest a uložil mu ochranné sexuologické léčení. Verdikt vynesla soudkyně Dana Kancírová. Senát vyměřil Dostálovi za dva skutky souhrnný trest.

Obžalovaného poslal již loni brněnský soud na šest let do vězení za sexuální obtěžování dívek, Vrchní soud v Olomouci trest zvýšil na 7,5 roku. V případu znásilnění kamarádky soud Dostála zprostil viny, avšak státní zástupkyně Zuzana Zámoravcová namítala, že soud vyslýchal poškozenou v přítomnosti obžalovaného, a odvolala se.

Vrchní soud nařídil opětovný výslech bez jeho přítomnosti a za účasti znalkyně z oboru psychologie. "Zrušením verdiktu pro podstatné vady v řízení i v rozsudku a vrácením případu vyhověl odvolání státní zástupkyně. Podle usnesení bylo k objasnění věci potřeba důkazy opakovat a provést další nové," řekla Mediafaxu mluvčí brněnského krajského soudu Miroslava Sedláčková.

Dvacetiletou kamarádku obžalovaný znásilnil v červnu 2008, když u něj byla na návštěvě. "Řekl jí, že na ní vyzkouší pouta. Ona souhlasila pouze pod podmínkou, že jí je hned sundá. Obžalovaný je nesundal, poškozenou povalil břichem na zem a přes její odpor ji análně znásilnil," sdělila Zámoravcová.

Muž také v roce 2010 přepadl a ve většině případů sexuálně obtěžoval dalších šest dívek, z nichž pět bylo mladších 15 let. Nejmladší bylo teprve šest. Na dívky si počkal u výtahu, kde jim ve většině případů přiložil nůž na krk a osahával je. "Ve dvou případech zasouval poškozeným prsty do pochvy, přičemž jedné z nich způsobil krvácející zranění pohlaví," uvedla státní zástupkyně.

U jedné z dívek se rozvinula posttraumatická stresová porucha. Její rodina se kvůli tomu musela přestěhovat.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit