Senioři stále častěji věří podvodníkům, seniorka předala cizí ženě 90 tisíc korun

Brno, 3. února 2012 (MEDIAFAX) - Brněnská policie eviduje zvýšený počet krádeží a podvodů na seniorech. Jak řekla v pátek brněnská policejní mluvčí Andrea Straková, důvěřivá důchodkyně předala 90 tisíc korun neznámé ženě, kterou za ní poslal falešný synovec. Jedenaosmdesátileté ženě zavolal uprostřed týdne muž, který ji oslovil jako babičku. „Seniorka se domnívala, že jí volá synovec, a proto se ho zeptala, proč jí říká babi. Volající už dále vystupoval jako synovec a prosil tetu, aby mu půjčila peníze, které nutně potřebuje. Nemohl si je ale vyzvednout, a tak poslal kamarádku," popsala známý trik Straková.

senior

Důvěřivá seniorka předala údajné kamarádce Monice 90 tisíc korun. Když pak zatelefonovala skutečnému synovci, zjistila, že naletěla podvodníkům. "V poslední době evidujeme řadu obdobných případů, kdy jsou terčem podvodníků zejména důchodci. Pachatelé se nezdráhají okrást důvěřivé lidi přímo u nich doma a mnohdy o celoživotní úspory. Často se vydávají za pracovníky elektráren, plynáren, nemocnic i za rodinné příslušníky. Lidé by měli být opatrní a nikoho cizího do bytu nepouštět. V případě pracovníka firmy by vždy měli žádat průkaz a neměli by podepisovat žádné smlouvy, ačkoliv se jeví výhodně," zdůraznila Straková.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...