Brno se bude podílet na zamýšlené výrobě další série dětského pořadu o Mendelovi

Brno, 8. prosince 2023 - Česká televize připravuje další řadu dětského seriálu Tajemství pana M 2, jehož cílem je přiblížit mladé generaci osobnost G. J. Mendela. Spolupracovat s ní bude i město Brno. Brno na zamýšlenou výrobu další série dětského pořadu Tajemství pana M 2 poskytne 400 000 korun bez DPH. Natáčení připravuje brněnské televizní studio, a pokud bude výroba pořadu schválena, mělo by probíhat během příštího roku.

hrasek mendel

„Letos na jaře odvysílala Česká televize osmidílnou sérii Tajemství pana M, která poutavě představila dětským divákům významného objevitele základů genetiky G. J. Mendela. Pořad měl velkou sledovanost a získal hned několik prestižních ocenění na domácích i zahraničních festivalech, jako jsou Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově, Heart of Europe Varšava a Let´s Grow Together v Srbsku. Televizní studio Brno proto zamýšlí natočit další pokračování. V navazující sérii dobrodružně postaveného příběhu se plánuje větší propojení s reáliemi Mendelovy doby, což napomůže dětem prohloubit si znalosti i povědomí o této světově známé osobnosti,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Stejně jako v případě první série i tentokrát je v plánu natáčení a výroba televizního seriálu v Brně a jeho bezprostředním okolí, Brno také získá propagační předměty s nosiči obsahujícími pokračování série dětského pořadu Tajemství pana M 2.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...