Soud vynese verdikt ohledně pokuty 240 milionů korun pro RWE

Brno, 15. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně by měl ve čtvrtek vynést verdikt ohledně pokuty 240 milionů korun pro plynárenskou společnost RWE Transgas. Vyhlášení rozsudku bylo odročeno po projednání kauzy 12. ledna. "Jednání bylo odročeno za účelem vyhlášení rozsudku, je zapotřebí to znovu komplexně posoudit," uvedl soudce David Raus.

Soud-kladivko-02

Spor se táhne už od roku 2006, kdy Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) firmu sankcionoval za zneužití dominantního postavení na trhu. Pokuta tehdy činila rekordních 370 milionů korun, o rok později ji ale ÚOHS snížil na 240 milionů korun.

Krajský soud spor řeší opakovaně. V předchozích letech už dvakrát vyhověl žalobě RWE a pokutu zrušil. ÚOHS ale vždy následně uspěl se stížností u Nejvyššího správního soudu (NSS), který kauzu dvakrát vrátil ke krajskému soudu.

RWE, která měla v době porušení zákona na českém trhu s plynem víc než 80procentní podíl, dostala pokutu za údajné územní omezování distribučních společností mimo svou vlastní síť. Podle ÚOHS mohlo chování firmy poškodit konečné zákazníky.

Libor Popela

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...