Na Riviéře bude promítat největší letní kino na Moravě

Brno, 20. června 2013 – Na brněnské Riviéře zahájí 21. června provoz kapacitně největší a technologicky nejlépe vybavené letního kino na Moravě. Promítat bude každý večer až do 31. srpna. Dramaturgická linka se zaměří na filmové novinky, premiéry a vybrané české tituly.

Film-a-klapka-01

Kino bude umístěno v části parku u bývalého letohrádku. Technickou novinkou je projekce na nafukovací plátno Airsreen velikosti 6 x 12 m. Filmy budou promítání z digitálních nosičů za pomocí nejnovější projekční technologie DCI.

Kino pojme až 800 diváků. „S ohledem na skladbu nasazovaných filmových novinek a premiér, v kombinaci s atmosférou rekreačního areálu brněnské Riviéry, předpokládáme nejširší skladbu diváckého publika," uvedla za TIC Brno Helena Huláková. Filmy pro náročnější diváky bude po celou dobu provozu letního kina promítat kino Art. Stejně tak bude probíhat nepřerušený provoz Sálu Břetislava Bakaly.

Značnou výhodou polohy letního kina je i dopravní obslužnost. Po dohodě s DPMB bude operativně v případě velkého počtu diváků posíleno noční autobusové spojení. Zastávka MHD je v obou směrech v bezprostřední blízkosti vstupní brány do areálu. Navíc nespornou výhodou lokality je i možnost využívat v nočních hodinách odstavných parkovišť u bran BVV. Třetí možností je udělat si příjemnou procházku pěšky, neboť areál se nachází v přívětivé docházkové vzdálenosti od centra.

Aktuální program a ceník bude dispozici na webových stránkách www.kinonariviere.cz (webové stránky budou zprovozněny od pondělí 10. června 2013). Děti do 111 cm budou mít vstup zdarma. Projekce se bude konat za každého počasí. S ohledem na provozní řád letního kina nebudou akceptováni zvířecí diváci.

Letní kino připravilo Turistické informační centrum města Brno společně se společností RWE Česká republika, a.s. a STAREZ-SPORT, a.s.

Zdroj: TICmB


Související články: