VUT- nakladatelství Vutium

Policisté řešící sousedské spory a rvačky na ulici se sami stali terčem útoku

Brno, 14. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Celkem čtyři případy násilí řešili o víkendu policisté v Brně, kteří se dvakrát stali terčem útoku. V pondělí to řekla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková. V Jírovcově ulici zasahovala hlídka kvůli sousedskému sporu. "Dvaapadesátiletý obyvatel domu prováděl během dopoledne v bytě drobné úpravy. Zvuk vrtačky nejspíš vyprovokoval o devět let staršího souseda, který vyrazil dveře a muže napadl," uvedla Straková.

Další násilí nastalo v Přízové ulici, kde leželi uprostřed vozovky dva muži a kolem nich pobíhaly dvě ženy. "Policisté je vyzvali k zanechání protiprávního jednání. Jeden z nich se ale rozběhl proti policistovi a uchopil ho za zápěstí," řekla mluvčí. Strážce zákona se útoku agresora ubránil. "Útočník nadýchal přes dvě promile alkoholu a putoval na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění," řekla mluvčí. V poutech skončil dvaadvacetiletý mladík, který se nepohodl s přítelkyní v Jiránkově ulici. "Partner měl dívku napadat. Ona požádala policii o odvoz, ale muž to nechtěl dovolit a násilím ji tahal z auta ven," popsala Straková.

Hlídku zaměstnala také potyčka dvou opilých cizinců v Provazníkově ulici. Dvaatřicetiletý muž byl po celou dobu kontroly policie agresivní a bouchal do služebního vozidla. O devět let starší muž jej chtěl uklidnit, z čehož mezi nimi vznikla šarvátka. Z ní vyplynulo i napadení policistů, kteří vše vyřešili hmaty a chvaty sebeobrany. Oba výtečníci skončili v cele.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit