Soud zamítl odvolání studenta, který poškodil majetek univerzity. Muž hrozí pomstou

Brno, 19. října 2011 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně zamítl ve středu odvolání bývalého studenta Masarykovy univerzity v Brně Dariusze Damiana Sieczkowskiho, který poškodil majetek univerzity v hodnotě 15 tisíc korun. V případě potvrzení verdiktu hrozil muž pomstou, upozornil deník Právo s tím, že exstudent sní o vraždách pedagogů.

Městský soud v Brně potrestal Sieczkowskiho za poškození majetku v roce 2006 pěti měsíci vězení podmíněně odloženými na 18 měsíců, stejně dlouhým zákazem vstupu na Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity a také k úhradě škody v plném rozsahu podle možností. Polák se odvolal. "Krajský soud se s rozhodnutím soudu prvního stupně zcela ztotožnil a odvolání zamítl. Řetězce nepřímých důkazů zcela jasně potvrdily vinu obžalovaného," řekla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková. Podle ní rozsudek nabyl právní moci a je možné pouze dovolání k Vrchnímu soudu.

Na případ upozornil deník Právo, který objevil konkrétní výhrůžky Masarykově univerzitě v Brně o masakru pedagogů v případě zamítnutí odvolání. Podle listu je měl psát Sieczkowski. Toho univerzita již dříve podmínečně vyloučila a nepřijala na doktorské studium.

Právo uvedlo, že se poté na fakultě objevilo několik desítek zalepených zámků dveří, před kabinetem jednoho z pedagogů byl nalezen exkrement, za skříněmi zkažené ryby a na klikách žluklé máslo. "Chování tohoto člověka bylo nepřípustné, a proto jsme podali trestní oznámení," řekla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová s tím, že muž není studentem ani absolventem a nemá k univerzitě žádný jiný vztah.

Sieckowského zřejmě následná podmínka naštvala. „Nedokážu se s tím smířit a nehodlám umřít jako pachatel. Kvůli rodinným a finančním problémům nemám už co ztratit. Kvůli několika vlivným lidem jsem na mizině. Každou noc sním o tom, jak zapaluji budovy Masarykovy univerzity a vraždím své pronásledovatele. Vraždím Josefa Kroba, Michala Brandejse, Romana Madeckého, Magdalenu Czaplu, parodii na soudce Kabelíka a zkorumpované policajty. Raději půjdu do vězení za mnohonásobnou vraždu než za něco, co jsem neudělal. Nejraději bych ale zahynul během přestřelky s policií,“ napsalo Právo slova studenta, který se prý nediví masakrům na školách nebo Breivikovi.

V případě potvrzení verdiktu nižšího soudu Krajským soudem v Brně hrozil student pomstou. "Pokud dojde ke krveprolití, mějte na paměti - nedali jste mi na výběr," uvedlo Právo Sieczkowského vyjádření.

"Vyhrožování konkrétním osobám na fakultě jsme zaznamenali. Napadení zvažovali trestní oznámení, ale zda už jej někdo podal, nevím," dodala Fojtová.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit