Jihomoravským podnikatelem roku 2022 je Petr Palas z firmy Kentico

Brno, 25. ledna 2023 – Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha ve spolupráci s inovační agenturou JIC a společností Y Soft Corporation vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 Jihomoravského kraje. Stejně jako v několika předešlých ročnících v tomto regionu putuje ocenění významnému hráči v technologickém oboru. Společnost Kentico software s.r.o. nabízí inovativní technologická řešení v oblasti e-commerce a nástroje pro personalizovaný digitální marketing tisícům zákazníků po celém světě, kde zaměstnává na 300 zaměstnanců.

ey podnikatel roku 2022 jmk

Petra Palase vybrala stejně jako ostatní laureáty napříč regiony nezávislá porota, která v jeho případě ocenila nejen jeho inovativní přístup, díky kterému se prosadil na globální úrovni, ale i způsob, jakým přistupuje ke svým zaměstnancům, umožňuje jim zapojit se přímo do dění ve firmě a buduje firemní kulturu založenou na lidskosti a transparentnosti. Projekty společenské odpovědnosti, které jeho společnost podporuje rovněž vychází z návrhu zaměstnanců a zapojuje do nich i přímo zákazníky – za každou softwarovou chybu, kterou objeví, vysadí jeden strom. Mezi klienty původně malé firmy o pár lidech založené v roce 2004 dnes patří řada podniků z žebříčku Fortune 500 (největších amerických firem podle tržeb), jako jsou Volkswagen, Starbucks nebo Vodafone. Kontinuální rozvoj aktivit Petra Palase dokládá založení interního start-upu, dnes již samostatně fungující společnosti Kontent.ai, která se zaměřuje na cloudová řešení s důrazem na eliminování duplikace práce.

„Já si tohoto vítězství strašně moc vážím. Chtěl bych poděkovat našim zaměstnancům za to, že nás jako firmu dostali tak daleko. A doufám, že bude inspirací pro další podnikatele. Chtěl bych poděkovat i paní Kateřině Janků, která vyhrála právě první ročník této soutěže. Inspirovala mě v době, kdy jsem pracoval v její firmě Moravia IT, k tomu, abych sám začal podnikat,“ říká čerstvý držitel ocenění Petr Palas.

„EY Podnikatel roku opět ukázal, že Jihomoravský kraj dokáže systematicky a dlouhodobě produkovat úspěšné podnikatele na globální úrovni. Ti se stávají nositeli značky Česká republika ve světě. Soutěž EY Podnikatel roku zviditelňuje tyto úspěchy a pomáhá tak inspirovat nové generace podnikatelů a podnikatelek,“ komentuje letošní ročník člen jedné z porot a také držitel titulu EY Technologický Podnikatel roku 2010 Václav Muchna, spolumajitel a CEO společnosti Y SOFT Corporation.

„Už třiadvacet let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku České republiky nacházet podnikatele, kteří jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Letošní držitel titulu EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje Petr Palas potvrzuje sílu tohoto regionu v oblasti moderních technologií. Jeho firma Kentico software dobývá světové trhy a já mu na jeho globální cestě držím palce,“ uvádí Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

V Jihomoravském kraji byl letos vyhlášen regionální vítěz již poosmnácté a potvrdil tak své pevné postavení mezi ostatními regiony, kdy je zde bez přerušení oceňován EY Podnikatel roku již od roku 2005.

„Na jižní Moravě se propojuje úcta k tradicím, kvalitní vysoké školy a inovativní podnikatelské prostředí. Díky tomu tady za poslední desítky let vyrostli podnikatelé, kteří dokázali uspět nejen v Česku, ale i ve světě. Snad budou letošní osobnosti inspirovat i další podnikatele k tomu, aby se nebáli a využili současné těžké doby jako příležitosti,“ říká jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Moc si vážím lidí, kteří našli odvahu a rozhodli se měnit svět kolem sebe. Zvlášť v posledních letech jsou takové vzory potřeba jako sůl. Jsou úspěšní v podnikání, dokazují, že i z malého středoevropského regionu je možné řídit úspěšnou mezinárodní firmu a jsou tak vzorem pro začínající podnikatele,“ uvedl ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2022 České republiky budou vyhlášeny 28. února 2023. Vítěz z České republiky se následně zúčastní celosvětového finále a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Foto: archiv pořadatelů soutěže


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...