Tradiční brněnský veletrh práce JobChallenge letos proběhne online

Brno, 16. listopadu 2020 - Ve dnech 18. a 19. listopadu se uskuteční Veletrh pracovních příležitostí pro studenty a čerstvé absolventy VŠ JobChallenge. Ačkoliv se jedná o 14. ročník, tentokrát se historicky poprvé uskuteční virtuálně, a to přímo na webových stránkách jobch.cz. Stovkám návštěvníků z celé České republiky se na online stáncích představí přes 50 zaměstnavatelů z 15 různých oborů.

veletrh prace

Letošní online ročník se výjimečně uskuteční v rámci dvou dní. První den, ve středu 18. listopadu, budou k dispozici kariérní služby tzv. Poradenského HUBu. Hlavní veletržní den ale proběhne ve čtvrtek 19. listopadu. V tento den budou zaměstnavatelé na svých virtuálních stáncích připraveni odpovídat na dotazy všech návštěvníků. Protože je akce určená zejména studentům a čerstvým absolventům VŠ, zaměstnavatelé pro ně mají připravené pracovní nabídky odpovídající jejich zkušenostem, a to včetně stáží, zkrácených i plných úvazků. Na stáncích si mohou zájemci domluvit i spolupráci na závěrečné práci.

Návštěvníci se mohou s vystavovateli spojit pomocí otevřeného online stánku, na který se v jednu chvíli může připojit více zájemců zároveň, nebo využít speciální one-to-one stánky. „Jejich výhodou je, že se na nich student setká se zástupcem společnosti sám a má tak příležitost si s ním promluvit mezi čtyřma očima o čemkoliv, co ho zajímá a rovnou si třebadomluvit konkrétní podobu spolupráce,“ vysvětlila funkci speciálních stánků koordinátorka veletrhu Andrea Soukupová. K připojení na stánky stačí pouze kliknout na odkaz, není potřeba si nic instalovat. Komunikovat lze pomocí videohovoru nebo využít pouze chatu.

Díky tomu, že vystavovatelé mohou vysílat odkudkoliv, zapojili do veletrhu i vysoce postavené manažery, kteří by jinak na fyzický veletrh nepřijeli. Na běžných pracovních veletrzích prezentují společnost personalisté, na Veletrhu JobChallengeje ale během pár hodin možné potkat generální ředitele a zakladatele společností, team leadery nejrůznějších oddělení nebo experty z praxe.

Kromě možnosti online setkání se zaměstnavateli nabízí veletrh návštěvníkům také dalšídoprovodný program, tentokrát však vedený odborníky z vybraných společností. Registrovaní uživatelé mají příležitost se přihlásit na firemní workshopy s lidmi z praxe, kteří je zasvětí do nových znalostí a dovedností. Vyzkoušet si mohou například práci auditora.Virtuální podobu získaly také populární TALK shows. V rámci nich moderátor pokládá zástupcům společností nejčastější dotazy studentů. Zájemci se tak dozvědí veškeré informace, aniž by se museli osobně kohokoliv ptát.

„Zjistí, jestli je ve firmě běžné tykání, jaké benefity firma nabízí nebo jak přesně probíhá výběrové řízení. Pokud budou mít nějaké další otázky, mohou je napsat do chatu a moderátor se na ně zeptá,“ popsala průběh TALK shows koordinátorka doprovodného programu Vendula Pěnčíková.

Příprava studentů na setkání se zaměstnavateli probíhá už ve středu 18. listopadu v rámci Poradenského HUBu. K dispozici jsou konzultace CV, kariérní konzultace nebo cvičný stánek. Na něm si mohou zájemci nanečisto vyzkoušet hovor s personalistou a zlepšit svou sebeprezentaci. „Připravené jsou i rozvojové workshopy, tématy jsou například výhody sítě LinkedIn, základy pracovního práva nebo sebekoučování,“ doplnila program Poradenského HUBu jeho koordinátorka Michaela Odehnalová.

Na Veletrhu práce JobChallenge se ve čtvrtek 19. listopadu od 9:00 do 17:00 představí přes 50 zaměstnavatelů. Registrovaní návštěvníci se s nimi mohou potkat na dálku díky online stánkům a zároveň se mohou přihlásit na doprovodný programu, který startuje už o den dříve ve středu 18. listopadu. Registrace na veletrh i zmíněný doprovodný program je zdarma.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF