Prahu s Brnem propojí nová datová dálnice o kapacitě 100 Gbps

Brno, 10. července 2019 – ČD - Telematika se dohodla se společností SMART Comp. na společné realizaci nové páteřní trasy Praha – Brno o kapacitě 100 Gbps. Nové páteřní propojení umožní firmě SMART Comp. další růst na trhu poskytovatelů internetových služeb koncovým zákazníkům v České republice.

pocitacovy kod datova dalnice

Firma SMART Comp. původně začínala jako lokální moravský operátor, ale během více než 20 let své existence se vypracovala na pozici jednoho z největších poskytovatelů internetových služeb v České republice. Prostřednictvím své optické sítě NETBOX poskytuje domácnostem i firmám přístup k internetu, telefonii, popřípadě k vlastní IP televizi Kuki. V současné době má jen pro domácnosti realizovaných více než 100 000 přípojek.

„Nákup páteřního propojení mezi Brnem a Prahou o kapacitě 100 Gbps je součástí kontinuálního růstu naší společnosti. Zakomponování 100 Gbps propojení do naší sítě bylo dlouhodobě plánovanou záležitostí, která je nutná především pro další plynulý rozvoj našich služeb nejen v rámci města Brna, ale také expanze do dalších koutů České republiky,“ komentuje dohodu ředitel výstavby společnosti SMART Comp. Miroslav Rek.

„Se SMART Comp. spolupracujeme dlouhodobě a aktuální dohoda o strategické trase Praha – Brno posouvá náš vztah na novou úroveň,“ dodává ředitel úseku Telekomunikační služby Mikuláš Labský z ČD - Telematiky. Kromě strategické trasy Praha – Brno budou obě společnosti také nově spolupracovat na propojení některých významných českých měst o kapacitě 10Gbps.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...