RHK Brno ocenila nejúspěšnější malé a střední firmy

Brno, 6. prosince 2018 – Regionální hospodářská komora Brno vybrala 11 nejúspěšnějších malých a středních firem regionu. Mezi finalisty se umístila i společnost CCB, do jejíhož širokého portfolia patří i web iBrno.cz. Absolutním vítězem se stala už druhý rok po sobě společnost Holek Production, která vyrábí zařízení pro šití, úpravu a údržbu oděvů v domácnosti. Vítěze vyhlásili ve čtvrtek 29. listopadu v Brně.

rkh brno top msp 2018

Soutěž TOP MSP 2018 je určena malým a středním firmám, které jsou zásadní silou každé zdravé ekonomiky. Odborníci ve 14. ročníku soutěže TOP MSP 2018 hodnotili například bonitu firem, jejich finanční zdraví a další odborné kategorie. „V letošním roce bylo nominováno 327 firem, což znamená mírný nárůst oproti loňskému roku. Po následném veřejném hlasování v soutěži zůstalo 54 firem s největším počtem hlasů,“ uvedl ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon.

Veřejné hlasování je jednou z klíčových položek pro celkové pořadí. Těmi dalšími jsou bonita firmy, hodnocení dynamiky růstu podniku, finančního zdraví a využití potenciálu zaměstnanců. Konečné pořadí pak vzniklo součtem pořadí v jednotlivých hodnocených kritériích. „V letošním roce bylo oceněno místo deseti celkem jedenáct firem, protože dvě firmy na desáté příčce měly stejný počet bodů,“ dodal Absolon.

rkh brno top msp 2018 finaliste

Absolutní vítěz Holek Production vyrábí zařízení pro šití, úpravu a údržbu oděvů v domácnosti. V oboru šicích strojů působí od roku 1990 s celkovou výrobou více než 1,5 milionu kusů. V jejich výrobě společnost stále pokračuje, avšak hlavní položkou portfolia firmy se postupně stává výroba rotačních napařovacích mandlů pro domácnost i komerční prostředí. Podnik, který je členem RHK Brno od roku 2002, vyhrál podruhé po sobě.

Na druhém místě skončila Neovize Brno, která patří mezi největší oční mikrochirurgická zařízení v Brně. Třetí je letos výrobce oken, dveří, portálů a garážových vrat PRAMOS. K dalším oceněným patří společnosti BEEWATEC, S.A.B. Aerospace, KSK Precise Motion, HUTIRA - BRNO, CCB, PIONS, FENIX PERSONAL a ZEMAX Šitbořice. Některé ze zmíněných firem byly mezi elitou soutěže i v loňském roce.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...