Cushman & Wakefield otevře regionální pobočku v Brně

Brno, 12. února 2018 – Realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své působení v rámci České republiky. V budově Trinity Office Center v centru Brna otevře novou regionální pobočku. Ta se zaměří na pronájem kancelářských prostor, nabídne ale i poradenské služby z dalších realitních oborů. Vedení pobočky se ujme Lukáš Netolický, který se zároveň stává vedoucím regionálních trhů v České republice. Pobočka se otevře v průběhu měsíce března 2018.

trinity office centre brno

Společnost Cushman & Wakefield tímto reaguje na dlouhodobě vzrůstající trend rozvoje regionálních trhů, který je ovlivněn hospodářským růstem. Z hlediska poptávek je nejvíce aktivní právě Brno, následováno Ostravou.

„S rostoucí poptávkou v regionálních městech, a především v Brně, bylo třeba rozhodnout o rozšíření působnosti v rámci České republiky. V roce 2016 jsme v Brně zaznamenali historicky nejvyšší objem uskutečněných transakcí a čísla z konce roku 2017 trend jen potvrzují,” říká Lukáš Netolický, vedoucí regionálních trhů v České republice.

„Očekáváme, že po roce 2020 mohou mít Brno a Ostrava až 1 milion m2 kancelářských ploch. Vznikají zde velké příležitosti nejen pro sektor kanceláří, ale potažmo i pro další služby, jako jsou správa objektů, projektový management, investiční poradenství a s předpokladem rostoucí kupní síly i pro pronájem maloobchodních prostor,“ dodává Netolický.

Kancelář v Brně by měla sloužit k podpoře kancelářského regionálního trhu a ostatních servisních linií, které prozatím řídí transakce z Prahy. Pokud bude i nadále příznivá ekonomická situace, dá se očekávat, že regionální trhy kanceláří budou aktivní nejen v Brně a Ostravě, ale například i v Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích.

Celkovou situaci kancelářského trhu hodnotí Radka Novak, vedoucí týmu pronájmu kancelářských prostor ve společnosti Cushman & Wakefield: „Již od roku 2012 se nacházíme ve velmi aktivním období, kdy poptávka po kancelářích soustavně stoupá. Pražský trh v roce 2017 zaznamenal převis hrubé poptávky nad nabídkou o přibližně 50 % a neobsazenost se tak na konci loňského roku dostala na úroveň „magických“ 7,2 %. I v roce 2018 počítáme s poklesem neobsazenosti a tedy i s rostoucí poptávkou v regionech, kde jsou velmi aktivní společnosti IT sektoru. Kancelářskému trhu na Moravě se Lukáš Netolický věnuje již několik let, přičemž teď nastala ta správná doba věnovat se regionům naplno.”

Lukáš Netolický nastoupil do společnosti Cushman&Wakefield v roce 2011a v roce 2017 byl povýšen na úroveň Associate. Dlouhodobě se specializuje na regionální, zvláště brněnský kancelářský trh, a má také detailní znalosti o trzích v jednotlivých regionálních městech ve střední Evropě.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF