RHK Brno se rozšířila o 12 firem, nyní sdružuje již 435 členů

Brno, 10. prosince 2017 - Regionální hospodářská komora Brno (RHKB) rozšířila 7. prosince svoji členskou základnu o 12 firem, celkem jich tak sdružuje již 435. Nad hranicí 400 členů se stav komory pohybuje v posledních letech pravidelně.

rhk brno pasovani novych clenu 2017

Novými členy komory se ke konci prvního prosincového týdne stala například společnost UNILEASING, a. s., firma KOVOŽROUT, společnost T1 Solution, s. r. o., zabývající se cloudovými řešeními či strojírenská společnost DI Industrial, spol. s r. o., výrobce zejména přesných dílců a montážních sestav pro elektronovou mikroskopii, vakuovou techniku či kryogenní aplikace. „Struktura naší členské základny je stabilní, 70 procent z ní tvoří firmy přímo z Brna, 30 % procent jsou společnosti z ostatních částí kraje,“ zmínil k aktuální struktuře ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon.

Co se velikostního rozvrstvení členské základny týče, 8 % z ní připadá na velké firmy, malé a střední podniky tvoří 77 % a 15 % poté podnikající fyzické osoby. Pasování nových členů komory je slavnostní událostí, která se koná pravidelně každé čtvrtletí. Zajímavostí té zatím poslední byla kromě vystoupení Vladimíra Dlouhého i účast bývalého ligového hráče a dnes úspěšného kouče a trenéra Romana Pivarníka. Ten hovořil o své práci s týmem FC Zbrojovka Brno a jako podnět k zamyšlení nabídl téma paralel ve fotbalovém a firemním koučinku. Dále během pasování vystoupil i prezident Svobodné republiky Liberland Vít Jedlička, jenž ve své netradiční přednášce otevřel například téma zdanění firem či téma kryptoměn.

Jednou z nejaktivnějších regionálních komor je přitom právě RHK Brno. Má za sebou celou řadu projektů, z nichž získané finance směřují přímo do jihomoravských firem. Příkladem zdařilého projektu je i jihomoravský strojírenský klastr, který sdružuje inovativní firmy a pomáhá jim lépe se orientovat v situaci Průmyslu 4.0, tedy v aktuálních trendech v oblastech digitalizace či automatizace.

RHK Brno pomáhá firmám také v jejich zviditelnění. Každoročně boduje nejlepší malé a střední firmy v regionu v rámci projektu TOP MSP 2017. V této soutěži letos vyhrála společnost Holek Production, s. r. o., která vyrábí zařízení pro šití, úpravu a údržbu oděvů v domácnosti i ve firmách.

Foto: archív RHK Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF