Mezinárodní strojírenský veletrh láká na bohatý doprovodný program

Brno, 25. září 2014 - Již 29. září se otevřou brány brněnského výstaviště, které přivítá návštěvníky 56. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Co vše na vás na veletrhu také například čeká? Inspirujte se v následujícím přehledu!

Mezinarodni strojirensky veletrh brno 2014

 

Automatizace klíčovým oborem
Hlavním tématem MSV 2014 byl vyhlášen průřezový projekt AUTOMATIZACE – měřicí, řídicí, automatizační a regulační technika. Projekt pořádaný ve spolupráci s Českomoravskou elektrotechnickou asociací zviditelňuje možnosti využití automatizační techniky v jednotlivých oborech veletrhu. Letošní již sedmý ročník bude opět soustředěn především do pavilonu Z, kde se po loňské úspěšné premiéře opět otevře také Robotický park – přehlídka novinek společností zaměřených na průmyslové využití robotů.

Novinky ze světa 3D tisku
Dynamický vývoj tohoto odvětví akcentuje i letos, a to konferencí 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti. Jde o klíčovou výroční událost pro každého, kdo se zabývá využitím pokrokových technologií pro zefektivnění vývoje prototypů a produktivnější výrobu. V programu se bude klást důraz zejména na uživatelské zkušenosti a praktické přínosy z využívání 3D technologií. Celodenní konference se uskuteční v prostorách kongresového pavilonu E 30. září.

Novinky napříč obory a pavilony
Vedle obráběcí techniky a elektrotechniky se nejvíce vystavovatelů hlásí k prezentaci v oboru Materiály a komponenty pro strojírenství. Velmi silné obsazení slibuje také 4. mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. Zúčastní se jej přibližně 200 vystavovatelů včetně lídrů jako Arburg, Luger, Engel, Kuboušek, Mapro a dalších. Noví vystavovatelé přijedou z České republiky, Hongkongu, Koreje, Maďarska, Portugalska, Turecka, Velké Británie a Indie, odkud je přihlášen Indický plastikářský svaz.

VUT představí letoun na elektrický pohon
Vysoké učení technické v Brně se dlouhodobě zabývá vývojem technologií pro letecký průmysl. Letos představí na stánku č. 6 v pavilonu A1 experimentální letoun VUT 051 RAY, který je poháněn elektricky. Je určený pro použití v civilním letectví pro pohon malých letadel jako ekologicky a ekonomicky šetrná alternativa ke klasickým pístovým motorům používaným u malých letadel.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...