Mezinárodní strojírenský veletrh láká na bohatý doprovodný program

Brno, 25. září 2014 - Již 29. září se otevřou brány brněnského výstaviště, které přivítá návštěvníky 56. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Co vše na vás na veletrhu také například čeká? Inspirujte se v následujícím přehledu!

Mezinarodni strojirensky veletrh brno 2014

 

Automatizace klíčovým oborem
Hlavním tématem MSV 2014 byl vyhlášen průřezový projekt AUTOMATIZACE – měřicí, řídicí, automatizační a regulační technika. Projekt pořádaný ve spolupráci s Českomoravskou elektrotechnickou asociací zviditelňuje možnosti využití automatizační techniky v jednotlivých oborech veletrhu. Letošní již sedmý ročník bude opět soustředěn především do pavilonu Z, kde se po loňské úspěšné premiéře opět otevře také Robotický park – přehlídka novinek společností zaměřených na průmyslové využití robotů.

Novinky ze světa 3D tisku
Dynamický vývoj tohoto odvětví akcentuje i letos, a to konferencí 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti. Jde o klíčovou výroční událost pro každého, kdo se zabývá využitím pokrokových technologií pro zefektivnění vývoje prototypů a produktivnější výrobu. V programu se bude klást důraz zejména na uživatelské zkušenosti a praktické přínosy z využívání 3D technologií. Celodenní konference se uskuteční v prostorách kongresového pavilonu E 30. září.

Novinky napříč obory a pavilony
Vedle obráběcí techniky a elektrotechniky se nejvíce vystavovatelů hlásí k prezentaci v oboru Materiály a komponenty pro strojírenství. Velmi silné obsazení slibuje také 4. mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. Zúčastní se jej přibližně 200 vystavovatelů včetně lídrů jako Arburg, Luger, Engel, Kuboušek, Mapro a dalších. Noví vystavovatelé přijedou z České republiky, Hongkongu, Koreje, Maďarska, Portugalska, Turecka, Velké Británie a Indie, odkud je přihlášen Indický plastikářský svaz.

VUT představí letoun na elektrický pohon
Vysoké učení technické v Brně se dlouhodobě zabývá vývojem technologií pro letecký průmysl. Letos představí na stánku č. 6 v pavilonu A1 experimentální letoun VUT 051 RAY, který je poháněn elektricky. Je určený pro použití v civilním letectví pro pohon malých letadel jako ekologicky a ekonomicky šetrná alternativa ke klasickým pístovým motorům používaným u malých letadel.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN