Veletrh TECHAGRO představí zemědělskou techniku z 39 zemí

Brno, 25. března 2014 - Od 30. března do 3. dubna 2014 proběhne na brněnském výstavišti komplex veletrhů v čele s veletrhem zemědělské techniky TECHAGRO. Tento celek patří mezi tři největší svého druhu v Evropě a jeho návštěva je dobrou příležitostí nejen ke zmapování novinek v zemědělské a lesnické technice, ale i k setkání s odborníky, kolegy a všemi, kteří ke komunitě zemědělců, lesníků a myslivců patří.

Kombajn

První TECHAGRO proběhlo na brněnském výstavišti před 20 lety a letošní ročník bude více než důstojnou oslavou tohoto výročí. Souběžně se veletrhem TECHAGRO proběhne také lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA, veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA a veterinární veletrh ANIMAL VETEX.

Vystavovatelé jsou přihlášeni ve všech částech oborového členění a přijedou z celkem 39 zemí. Co do rozsahu obsazené výstavní plochy překoná letošní TECHAGRO rekordní ročník 2012.

„Zemědělská technika zabere celý areál brněnského výstaviště kromě pavilonu H a přilehlých volných ploch, kde budou vystavena hospodářská zvířata, a pavilonu Z a volných ploch, které budou věnovány lesnické technice, myslivcům a výrobě a zpracování biomasy. Prodány jsou i plochy, na kterých byli návštěvníci v minulých letech zvyklí vídat doprovodný program,“ říká Jiří Palupa z Veletrhů Brno.

Na výstavní ploše se představí všichni výrobci a distributoři zemědělské techniky působící v Evropě – například John Deere, domácí Zetor, New Holland, Case nebo Kuhn. Z dalších českých výrobců zemědělské techniky a strojů pro obdělávání půdy lze jmenovat například FARMET nebo ZDT Nové Veselí. Vystavené exponáty se dají počítat na tisíce, firmy ohlásily jak úplné novinky, tak zavedené a vyzkoušené stroje.

Úzký vztah k zemědělské a lesnické problematice má také veletrh BIOMASA, jehož hlavním zaměřením je zpracování energeticky využitelné biomasy. „V okolí pavilonu Z uvidí návštěvníci nejen statické expozice, ale především praktické ukázky strojů – štěpkovačů, drtičů a strojů na nakládku sypkého materiálu. Ukázky budou probíhat denně po celou dobu veletrhu,“ láká Palupa.

SILVA REGINA nabídne návštěvníkům v lesnické části především techniku pro těžbu dřeva a s tím související bohatý doprovodný program včetně dřevorubeckých sportů. Pro myslivce bude skutečným zážitkem návštěva pavilonu Z, kde kromě mnoha exponátů z lovecké oblasti – například trofejí – budou pro návštěvníky připraveny i prodejní expozice, kde bude možné koupit lovecké oblečení, zbraně, střelivo, optiku a další sortiment související s lovem a pobytem v přírodě.

Důležitou součástí veletrhu ANIMAL VETEX bude výstava hospodářských zvířat. Letos bude mimo jiné vystaveno 22 plemen masného skotu či 150 kusů ovcí a koz. Samozřejmě budou probíhat oblíbené ukázky střiže a zpracování ovčí vlny.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...