Dva ze tří majitelů bezkontaktních karet preferují placení bez nutnosti zadávat PIN

Brno, 14. ledna 2014 - Téměř sedmdesát procent majitelů platebních karet upřednostňuje placení kartou před hotovostí. U majitelů bezkontaktních platebních karet je pak výrazně oblíbenější možnost platit bez nutnosti zadávat osobní PIN. Vyplynulo to z nového průzkumu společnosti MasterCard. 

platebni karta

Průzkum Master Index se již tradičně zabýval přístupem majitelů platebních karet k různým formám placení. Mimo jiné z něj vyplynulo, že celých 69 % držitelů karet upřednostňuje možnost platit kartou před hotovostními platbami.

„Z výsledků průzkumu vyplývá, že lidé si velmi dobře uvědomují hlavní výhody bezkontaktního placení, kterými jsou především rychlost a bezpečnost. Téměř 70 % držitelů bezkontaktních platebních karet oceňuje, že u částek do 500 Kč není nutné zadávat PIN. Svou kartu držitelé při bezkontaktním placení nedávají z ruky, a proto ji mají neustále pod kontrolou,“ říká Richard Walitza, ředitel pro rozvoj mobilních plateb a inovací společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

„Bezkontaktní technologie PayPass je natolik flexibilní, že je možné ji aplikovat nejen do standardních karet, ale také do mobilního telefonu, hodinek, přívěsků na klíče nebo samolepek. Ty mohou jejich majitelé nalepit na jakýkoli předmět, který nosí neustále při sobě, třeba mobilní telefon. Získají tak možnost bezkontaktně platit, aniž by museli nosit klasickou platební kartu neustále s sebou,“ doplňuje Richard Walitza.

Nejčastěji platí lidé kartou za jídlo a oblečení
Celých 47 % lidí využívá kartu k placení dvakrát až třikrát týdně, 16 % lidí pak platí kartou dokonce denně. Nejčastějším zbožím, za které platí kartou, uváděli respondenti průzkumu Master Index jídlo a oblečení. Na prvním místě je zmínilo celých 67 % lidí. Následují platby na benzinových stanicích a online nákupy. V budoucnu projevili respondenti největší zájem hradit platební kartou poplatky u lékaře, na poštách nebo ve veřejných institucích.


Související články:

Komentáře 

 
-1 #1 Anděla 2014-01-21 15:49
Tato bezkontaktní karta mi byla spíše vnucena než že bych jí dávala přednost. Automaticky vám jí nabídnou a pokud ji nechcete, musíte vynaložit úsilí (volat na placenou linku, atd), abyste ji do určitého data odmítli. Zkušenost s mBankou
 
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN