WOOD-TEC, svátek všech milovníků dřeva, opět na brněnském výstavišti

Brno, 22. října 2013 - Od 22. do 25. října se na brněnském výstavišti uskuteční  již 13. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2013. I přes ekonomickou krizi, která se nevyhnula dřevozpracujícímu a nábytkářskému průmyslu, protože tyto jsou velmi úzce spojeny a navázány na průmysl stavební, se na veletrhu WOOD-TEC představí stejně jako na minulém ročníku v roce 2011 všichni lídři trhu, velké společnosti a renomované značky.

drevo

Firmy a společnosti zareagovaly na ekonomickou krizi a využily nové a jiné možnosti, které se na trhu objevily. Je to například hledání úsporných, ekonomických a nízkonákladových řešení a WOOD-TEC je pro ně příležitost, kde tyto produkty prezentovat. Představí se tedy řada strojů, nástrojů a zařízení, které jsou vyrobeny právě pro společnosti hledající možnosti úspor, zefektivnění výroby a snížení nákladů.

Letošní veletrh tak má odborné dřevařské veřejnosti opět co nabídnout. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci více než 330 společností z 9 zemí. Představí se například společnosti FELDER, HOUFEK, PILART, ROJEK prodej, BeA CS, PANAS, ASAMER, ITALCOMMA, EPIMEX a další. Na volné ploše to pak budou firma BALJER-ZEMBROD či společnost PILOUS – pásové pily a jiní. Ani letos nebudou na veletrhu chybět „nováčci“. Poprvé se na WOOD-TECu bude prezentovat například společnost FREEWOOD nebo GreMi KLIMA CZ.

WOOD-TEC je považován za jeden z klíčových veletrhů v oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu ve střední a východní Evropě. Důkazem toho je i to, že odbornou záštitu nad veletrhem převzalo Evropské sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, které tvoří seskupení třinácti národních asociací, reprezentující hlavní evropské výrobce strojů, nástrojů a příslušenství – celkem 800 firem - což je více jak 56 procent celosvětové produkce. 13. ročník veletrhu WOOD-TEC navštíví pan Gianni Ghizzoni, viceprezident EUMABOIS.

Firmy a společnosti berou účast na veletrhu WOOD-TEC jako příležitost a možnost navázat nové kontakty a představit své výrobky a novinky nejen tuzemským odborným návštěvníkům, ale i hostům ze zahraničí. Veletrh pravidelně navštěvuje přes 14 000 odborných návštěvníků a zatím to vypadá, že v letošním roce to nebude jinak. Stav předregistrovaných návštěvníků, kteří na základě registrace na webových stránkách veletrhu získají možnost zlevněného vstupného (místo 260 Kč zaplatí pouze 160 Kč), je stejný jako v tuto dobu na minulém ročníku.

Nedílnou součástí veletrhu WOOD-TEC je tradičně odborný doprovodný program „Dřevo jako materiál“, který bude probíhat po všechny čtyři dny veletrhu. V rámci seminářů, konferencí a odborných setkání se budou řešit aktuální témata, trendy a novinky z oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu. Řeč bude například o pokrokových materiálech, designu v nábytkářství nebo o dřevu jako materiále a výrobcích z přírodních surovin a jiné.

Zdroj: BVV


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...