Veletrhy STYL a KABO nabídnou bohatý program

Brno, 15. února 2013 - Od neděle 17. do úterý 19. února 2013 proběhne na brněnském výstavišti již 41. ročník veletrhů módy STYL a KABO. Obchodníkům z textilní, oděvní, kožedělné a obuvnické branže přináší jedinečnou možnost seznámit se s aktuálními trendy, novinkami a navázat přímé obchodní kontakty s partnery nejen z České republiky.

moda-styl-veletrh

Představí se téměř 270 vystavovatelů ze 14 zemí, kteří budou prezentovat nové modely a kolekce od více než 500 značek určených především pro sezónu podzim – zima 2013.

Brněnské veletrhy nadále zůstávají pro zahraniční firmy vstupní bránou na český a středoevropský trh. Vedle tradičních zahraničních vystavovatelů ze Slovenska, Polska, Německa a Rakouska zde budou mít své zastoupení Itálie, Litva, Maďarsko, Řecko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Turecko, a USA.

Veletrhu módy STYL bude opět patřit největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P. 182 vystavovatelů nabídne obchodníkům  zboží od více než 320 značek z 11 zemí. Dominovat budou kolekce dámské a pánské konfekce, dále spodní prádlo, kojenecké a dětské oblečení pro děti do 15 let a džínová móda. Chybět nebude ani těhotenské oblečení, móda v nadměrných velikostech, punčochové zboží, módní doplňky a bižuterie. Po několika letech se představí výrobci metrového textilu a textilní galanterie.

V přehlídkách kolekcí vystavovatelů se v rámci STYL SHOW představí  dámská a pánská móda značek Boja, Geisha, Kali Orea, Pause Café, Moděva, Sanu Babu a Tonak. Přehlídka LINGERIE SHOW bude prezentovat kolekce prádla, plavek a punčochového zboží značek Affairs by Sassa, Fabio, Favab, Eurofala, Lisca, Pleas, Sassa, Schiesser a Werso. Obě přehlídky budou probíhat dvakrát denně a to jednou dopoledne a jednou odpoledne. Vždy od 13 hodin proběhnou módní přehlídky speciálních hostů. V neděli 17. února to bude retrospektiva módní kolekce významné české návrhářky Kláry Nademlýnské s názvem KLARA NADEMLYNSKA DESIGN. Návštěvníci uvidí kolekci společenských šatů, které byly vždy vytvořeny jako jednotlivé originální kusy.

Kolekce obsahuje zejména velké večerní šaty, ale i krátké koktejlové verze. Druhý veletržní den v pondělí 18. února se uskuteční módní přehlídka s názvem GAUDEAMUS DESIGN, na které budou prezentovat své kolekce studenti odborných škol a univerzit módní tvorby a designu z Brna, Liberce, Zlína a Bratislavy. Všechny přehlídky se budou konat na velkém molu v pavilonu P. Novinkou bude LIVE GALLERY - vybrané kolekce vystavovatelů prádla a plavek „v pohybu“. Krátké vystoupení se koná první den v rámci neformálního zahájení veletrhů v 9,30 hodin a poslední den v úterý ve stejnou dobu.

Hlavní osobností přehlídek bude Tereza Fajksová, která k úspěchu v soutěži Česká Miss nedávno připojila i titul Miss Earth 2012. Půvabná blondýnka má jako nejkrásnější žena planety velmi nabitý program, mj. se na rok stala velvyslankyní celosvětové ekologické kampaně na ochranu životního prostředí. Přesto si našla čas a stejně jako při minulém ročníku veletrhu STYL pomůže zviditelnit krásu prezentovaných modelů. Dalšími osobnostmi předváděcího týmu je finalistka soutěže Česká Miss 2013 Alena Prešnajderová a Denisa Domanská semifinalistka Miss World 2011 v Londýně.

Klíčovou událostí doprovodného programu bude pondělní workshop „Jak bude stát podporovat malé a střední výrobce obuvi a kožené galanterie?“, který se zaměří na aktuální téma snižování daňové a administrativní zátěže podnikatelů. Vedle zástupců dotčených ministerstev jsou zváni také představitelé podnikatelských a zaměstnavatelských svazů. Dále proběhne seminář „Aspekty elektronického prodeje textilu“, jehož cílem je informovat provozovatele e-shopů s textilem o právní úpravě platné pro značení textilních výrobků. Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu zve odbornou veřejnost na konferenci  k výstupům z  projektu Bipartitní dialog v oblasti sociální politiky.

Pavilon F je zasvěcen veletrhu obuvi KABO, kterého se v únoru účastní  84 vystavovatelů z 10 zemí, kteří představí kolekce a modely od více jak 180 značek. Sortiment vystavovaného zboží tvoří dámská, pánská a dětská obuv, kožená galanterie a kožené doplňky, to vše nejen od významných leadrů trhu, ale i tradičních menších značek na českém trhu.

V pondělí 18. 2. 2013 od 11 hodin opět proběhne vyhlášení výsledků soutěže Top Model o nejlepší exponáty veletrhu KABO a předání ocenění „Česká kvalita“ a „Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv“.

Chystá se také úplná novinka - ukázka výroby krpců neboli valašských ručně šitých kožených bot. Obuv běžně používanou od středověku až do minulého století, která je dodnes součástí moravských lidových krojů, detailně představí kreativní dílna Výroba krpců - Jiří Hýža.

O snadnou orientaci návštěvníků v jednotlivých pavilonech se postará přehledná MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Kvalitní občerstvení, odpočinek, relaxaci a možnost obchodovat v příjemném prostředí zajistí návštěvníkům  i vystavovatelům několik stylových kaváren a restaurací v obou pavilonech po celou dobu trvání veletrhů.

Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný  pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace. Místem konání veletrhů jsou pavilony umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro snadnější pohyb po areálu výstaviště jsou k dispozici STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech dle uvedeného jízdního řádu. Busy budou jezdit na 2 trasách (od Hlavního vstupu a od haly E) k pavilonům P a F a zpět. Zastávky jsou výrazně označeny, nelze je minout. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou).

První den veletrhů, tj. v neděli 17. února, budou mít návštěvníci možnost využít návštěvy Brna nejen pracovně, ale i kulturně. Veletrhy Brno ve spolupráci s Moravskou galerií Brno připravili pro návštěvníky vstup zdarma na unikátní výstavy v rámci cyklu Po stopách moderny v Uměleckoprůmyslovém muzeu.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF