eWay
Helios

Partnerskou zemí MSV 2013 bude Turecko

turecka-vlajkaBrno, 12. února 2013 - 55. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se stane místem dalšího poznávání vzájemných obchodních možností mezi Tureckem a Českou republikou. U příležitosti oficiální návštěvy předsedy vlády Turecké republiky Recep Tayyip Erdogana dne 4.2.2013 byla na nejvyšší vládní úrovni potvrzena účast Turecka na 55. Mezinárodním strojírenském veletrhu 2013 jako partnerské země veletrhu.

V rámci bilaterálních jednání a česko-tureckého podnikatelského fóra ministr obchodu a průmyslu Martin Kuba vyzval Turecko k účasti na MSV 2013 v prestižní kategorii partnerské země. „Věřím, že se Turecko zúčastní jako partnerská země Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem v regionu střední Evropy,“ řekl na podnikatelském fóru ministr Kuba.

„....Měli bychom vyzvat české i turecké společnosti, aby se navzájem více poznávali, častěji setkávali a společně hledali další možnosti naplňování potenciálu vzájemné obchodní, průmyslové a investiční spolupráce, který zdaleka není vyčerpán. Toto fórum je v tomto směru dobrou příležitostí.  Další možností vzájemného dialogu ke spolupráci v oblasti strojírenství by mohl být letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně“, řekl ve svém vystoupení premiér Nečas.
„Obdržel jsem od pana premiéra Erdogana pověření připravit účast Turecka jako partnerské země na strojírenském veletrhu v Brně. Příprava účasti již byla zahájena,“ řekl ve svém vystoupení ministr hospodářství Turecké republiky Zafer Caglayan.

Makroekonomická data Turecka jsou velmi impresivní a dokládají dlouhodobý rychlý růst turecké ekonomiky. Turecko se snaží o prolomení hranice objemu exportu 150 mld. USD zvýšením konkurenceschopnosti na vyspělých zahraničních trzích ve všech oborech včetně strojírenství. . Česká republika je pro Turecko rovněž jednou ze zájmových zemí EU a je považována za vhodný odrazový můstek na trhy střední Evropy. Současně Turecko představuje pro český vývoz jednu z 12 prioritních zemí a je po Číně druhým nejdůležitějším trhem v oblasti Asie.

„Těší nás, že turecká vláda přijala naše pozvání a že po úspěšném vystoupení Indie na MSV v loňském roce bude Turecko další rychle se rozvíjející světovou ekonomikou, která se v Brně představí oficiální vládou podporovanou účastí,“ řekl Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno. Zainteresované turecké hospodářské instituce počítají s účastí na 100 tureckých firem.

Zdroj: BVV


Související články:
ZWsoft

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      
  8
  9101112131415
161718192022
23242526272829
30      
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250