Partnerskou zemí MSV 2013 bude Turecko

Brno, 12. února 2013 - 55. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se stane místem dalšího poznávání vzájemných obchodních možností mezi Tureckem a Českou republikou. U příležitosti oficiální návštěvy předsedy vlády Turecké republiky Recep Tayyip Erdogana dne 4.2.2013 byla na nejvyšší vládní úrovni potvrzena účast Turecka na 55. Mezinárodním strojírenském veletrhu 2013 jako partnerské země veletrhu.

turecka-vlajka

V rámci bilaterálních jednání a česko-tureckého podnikatelského fóra ministr obchodu a průmyslu Martin Kuba vyzval Turecko k účasti na MSV 2013 v prestižní kategorii partnerské země. „Věřím, že se Turecko zúčastní jako partnerská země Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem v regionu střední Evropy,“ řekl na podnikatelském fóru ministr Kuba.

„....Měli bychom vyzvat české i turecké společnosti, aby se navzájem více poznávali, častěji setkávali a společně hledali další možnosti naplňování potenciálu vzájemné obchodní, průmyslové a investiční spolupráce, který zdaleka není vyčerpán. Toto fórum je v tomto směru dobrou příležitostí.  Další možností vzájemného dialogu ke spolupráci v oblasti strojírenství by mohl být letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně“, řekl ve svém vystoupení premiér Nečas.
„Obdržel jsem od pana premiéra Erdogana pověření připravit účast Turecka jako partnerské země na strojírenském veletrhu v Brně. Příprava účasti již byla zahájena,“ řekl ve svém vystoupení ministr hospodářství Turecké republiky Zafer Caglayan.

Makroekonomická data Turecka jsou velmi impresivní a dokládají dlouhodobý rychlý růst turecké ekonomiky. Turecko se snaží o prolomení hranice objemu exportu 150 mld. USD zvýšením konkurenceschopnosti na vyspělých zahraničních trzích ve všech oborech včetně strojírenství. . Česká republika je pro Turecko rovněž jednou ze zájmových zemí EU a je považována za vhodný odrazový můstek na trhy střední Evropy. Současně Turecko představuje pro český vývoz jednu z 12 prioritních zemí a je po Číně druhým nejdůležitějším trhem v oblasti Asie.

„Těší nás, že turecká vláda přijala naše pozvání a že po úspěšném vystoupení Indie na MSV v loňském roce bude Turecko další rychle se rozvíjející světovou ekonomikou, která se v Brně představí oficiální vládou podporovanou účastí,“ řekl Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno. Zainteresované turecké hospodářské instituce počítají s účastí na 100 tureckých firem.

Zdroj: BVV


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...