Drobní obchodníci čerpali inspiraci u rakouských kolegů

Brno, 15. listopadu 2012 – Je těžké uspět proti nadnárodním řetězcům. Tato slova často zaznívají z úst drobných obchodníků, kteří se snaží udržet své malobchody ve městech a na vesnicích jižní Moravy. Právě pro ně připravila Regionální hospodářská komora Brno začátkem listopadu exkurzi do Rakouska, kde mohli porovnat svoji situaci s kolegy a načerpat inspiraci pro své podnikání. O exkurzi informoval ředitel RHK Brno Petr Bajer.

exkurze_rhk

Exkurze jihomoravských podnikatelů do Rakouska se zúčastnilo 35 zástupců majitelů a provozovatelů malých a středně velkých obchodů. Díky otevřenému přístupu majitelů několika rakouských obchodů měli obchodníci příležitost prodiskutovat otázky obratu, nákladů, vhodného rozmístění a umístění regálů a celkového zvyšování atraktivnosti prodeje.

„Například spojení obsluhovaného pultu s pokladnou se u nás běžně nevyužívá, ale umožní to zjednodušení a zefektivnění obsluhy zákazníků," zaujalo účastnice exkurze. Cestou ke zvýšení zájmu zákazníků je také využití regionálních potravin. Inspirací zde může být firma Hofmann v Hollabrunu, která během své více než stoleté historie zpracovává výhradně maso od chovatelů z místní oblasti Weinviertel, kde chovatelé využívají pouze krmivo z místních zdrojů. Proto je dosahována maximální a stálá vysoká kvalita masa, která je pro špičkové výrobky nezbytná. Takové potraviny by mohly zaujmout i české zákazníky, stejně jako se rakouští spotřebitelé rádi seznámí s regionálními produkty jižní Moravy.

S dalšími zajímavými poznatky se účastníci seznámili na soukromé vyšší škole potravinářských technologií. Přednáška profesora Wertnera účastníkům přiblížila, jakým způsobem se snaží dostát kvalitě potravin, které prodává, rakouští kolegové.

„V brzké době na dnešní jednání navážeme, tentokrát s rakouskými kolegy projednáme konkrétní nabídky. Okruh potravin, které mohou být pro naše i rakouské zákazníky zajímavé, je velmi široký. Nabízí se ale i další možnosti spolupráce," uvedl Petr Liška.

Akce se uskutečnila v rámci operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika, projekt Potenciál růstu MSP v česko-rakouském příhraničí.

foto: archiv RHK Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF