Na výstavišti začaly sportovní veletrhy

Brno, 4. října 2012 – Na hlavním pódiu cyklistického pavilonu F byly ve čtvrtek 4. října slavnostně zahájeny veletrhy věnované sportu, cyklistice, karavaningu a tanci. K tradičním veletrhům Sport Life, Bike Brno a Caravaning Brno nově přibyla největší středoevropská přehlídka tance Dance Life Expo. Návštěvníci veletrhů se zde až do neděle 7. října budou moci seznámit s novinkami ve vybavení pro sportovce, zapojit se do desítek doprovodných akcí, soutěží, přednášek nebo pokusu o vytvoření nového českého rekordu. O akci informují oficiální stránky brněnských veletrhů.

outdoor

Podle organizátorů čtveřice veletrhů přivítá 336 vystavovatelů ze 16 zemí. Ti do Brna přivezou pestrou nabídku vybavení a doplňků určených pro sport, outdoorové aktivity, fitness a tanec. Vystavovatelé budou prezentovat také novinky z oblasti karavanů, potřeb pro kempování a souvisejících služeb.

Patnácté narozeniny letos oslaví největší z těchto veletrhů, Bike Brno. Ten v pavilonech V a F nabídne přehlídku jízdních kol, doplňků a příslušenství. Zájemci si budou moci vyzkoušet nové modely kol přímo v terénu jízdou po stezce kolem řeky Svratky. Jako součást veletrhu se uskuteční také Outdoor test se startem na koupališti Riviéra. O víkendu se pak v pavilonu G1 uskuteční atraktivní podívaná, Mistrovství světa v biketrialu a freestylová show Meatfly Bigschock.

Druhé desetiletí své existence nakousne veletrh Sport Life. Jeho jedenáctý ročník tentokrát obsadí pavilony A1, A2, B a částečně také Kongresové centrum a volné plochy výstaviště. Jeho návštěvníci se mohou těšit na prezentaci outdoorového vybavení a oblečení, výstavu stanů nebo expozici věnovanou novým modelům lyží, přileb a lavinových vyhledávačů. Ti aktivnější si budou moci vyzkoušet lezeckou stěnu, lanovku či barmský most a v pavilonu B pro ně bude připraven interaktivní sportovní park s různými druhy sportů a pohybových aktivit. Atraktivní program slibuje sobotní soutěž Miss Sport, potápěčská show s ukázkami potápění i podvodního rugby, přednášky, promítání a rozhovory nebo Filmový festival zimních sportů.

Desetiletí existence oslaví v největším pavilonu P veletrh věnovaný karavanům a obytným automobilům Caravaning Brno. Vedle nových modelů a inovací od předních světových výrobců se zde uskuteční také doprovodný program s teoretickou i praktickou částí, tedy simulačními jízdami a ukázkami optimálních jízdních řešení.

V pátek potom odstartuje na brněnském výstavišti taneční veletrh Dance Life Expo. Pavilon E zaplní až do neděle 35 různých tanečních stylů, 150 workshopů a tanečních lekcí a pět pódií toho nejlepšího, co současná taneční scéna nabízí. V rámci akce se uskuteční také 14 tanečních soutěží a zlatým hřebem pak bude pokus o nový český rekord v počtu lidí, kteří si zatančí společnou choreografii pod jednou střechou.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN