V Brně začíná Mezinárodní strojírenský veletrh

Brno, 10. září 2012 (MEDIAFAX) - Bezmála dvě tisícovky firem z 32 zemí se účastní 54. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Brány výstaviště se vystavovatelům, obchodníkům i veřejnosti otevírají v pondělí, řekla v neděli mluvčí výstaviště Dita Brančíková.

MSV

Brněnský veletrh je nejvýznamnější přehlídkou průmyslových technologií v Česku a střední Evropě. Na stěžejní veletržní událost se chystají zástupci tisíců českých i zahraničních podniků, do Brna přijede i prezident Václav Klaus a premiér Petr Nečas (ODS).

"Letošního ročníku se zúčastní více jak tisíc osm set šedesát vystavujících firem z dvaatřiceti zemí. Výstavní plocha se ve srovnání s loňskem mírně zvýšila, obsazené jsou všechny haly brněnského výstaviště a také část nekrytých ploch," řekl ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu Jiří Rousek. Manažery výstaviště těší, že se opět vracejí některé firmy, které veletrh v posledních letech vynechaly. "Získali jsme také řadu nových vystavovatelů z Česka a především ze zahraničí, takže se zájmem o účast jsme spokojeni," dodal.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2012 stojí v čele celého komplexu specializovaných veletrhů strojírenského a technologického zaměření. Společně s MSV od 10. do 14. září v Pisárkách uskuteční také Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX. a Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH. Vystavovatelé i návštěvníci tak mohou těžit ze synergických efektů plynoucích ze souběžné prezentace klíčových průmyslových oborů. Nabídku doplňuje Mezinárodní veletrh bezpečnosti a ochrany zdraví při práci INTERPROTEC a ve čtvrtek 13. září se na brněnském výstavišti uskuteční veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV.

Podle mluvčí výstaviště Dity Brančíkové bude podíl zahraničních vystavovatelů bude stejně jako loni mimořádně vysoký - dosáhne čtyřiceti procent. Zahraniční firmy přijedou ze 32 zemí a vůbec nejvíce – přibližně 350 vystavovatelů – se opět přihlásilo z Německa, které má na MSV tradičně nejsilnější zastoupení. "Na dalších místech se ovšem pořadí změnilo, protože velký zájem o prezentaci v Brně projevily dvě významné světové ekonomiky, Indie a Rusko," upozornila Brančíková.

Díky podpoře indického ministerstva obchodu a průmyslu se MSV v rámci projektu India Show zúčastní 130 indických průmyslových podniků z různých oborů. Jejich společná expozice obsadí třetinu pavilonu Z a chystá se také několik dvoustranných setkání českých a indických firem. Význam projektu India Show podtrhne návštěva indické delegace vedené ministrem obchodu a průmyslu Anandem Sharmou.

Čestným partnerem veletrhu je Rusko s historicky největší prezentací Ruské federace na brněnském výstavišti v počtu přibližně 90 firem. Také za rozsáhlou ruskou expozicí v pavilonu A1 stojí podpora vlády a Ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace. Zastoupeny jsou průmyslové podniky z deseti ruských regionů a nechybějí mezi nimi velké státní korporace jako Ruské železnice nebo Rosatom. Rozvoj dvoustranných hospodářských kontaktů podpoří akce jako Rusko – český dialog o inovacích "120 sekund" nebo Business den Ruské federace.

Čtvrtou nejpočetněji zastoupenou zahraniční zemí bude Slovensko se 70 vystavovateli, následují Itálie (50 firem) a Rakousko (40 firem). Ze světových ekonomických velmocí opět nechybí ani Čína a v rámci doprovodného programu proběhne ekonomický dialog USA – ČR za účasti delegace amerického ministerstva obchodu.

Jiří Nováček

Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF