Americký koncern FEI se stěhuje do CTParku Brno

Brno, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Světový lídr v oblasti špičkových vědeckých přístrojů, americký koncern FEI, se stěhuje do CTParku Brno, kde pro něj už vznikají nové prostory na více než 40 tisících metrů čtverečních pronajímatelné plochy. FEI působí v České republice prostřednictvím společnosti FEI Czech Republic, jejíž vývojové a technologické centrum v Brně je druhým největším centrem této společnosti na světě.

FEI-CTPark-Brno-vizualizace-novych-prostor

Smlouva mezi FEI a CTP je uzavřena na 20 let s možností variabilních rozšíření stávajících prostor. Investice CTP do nových prostor pro FEI Czech Republic dosáhnou více než 30 milionů eur.

Nové prostory pro více než 500 zaměstnanců s možností růstu až na 1200 zaměstnanců bude FEI Czech Republic moci využívat už příští rok. Stavební práce budou zahájeny letos a bude je zajišťovat zkušený tým CTP, který připravoval i další nemovitosti v rámci CTParku Brno.

"Firmy jako je FEI potvrzují trend, že Česká republika a především město Brno, se stávají stále atraktivnější lokalitou pro podnikání v oblasti nejmodernějších technologií. Kromě strategické polohy je pro firmy také důležitá kvalitní vzdělaná pracovní síla, které má Brno a okolí stále dostatek," prohlásil generální ředitel CTP Remon Vos.

"Smlouva s FEI Czech Republic je dalším úspěchem CTParku Brno, který budujeme od roku 2005 a do kterého kontinuálně vstupují noví nájemci. Plocha CTParku zabírá více než 80 hektarů a nyní zde sídlí například firma Honeywell s testovacími laboratořemi a designovým centrem, Acer se servisním PC centrem a firma Moduslink, která zde nedávno rozšířila stávající provozy," prohlásil Vos s tím že do CTParku Brno investovala společnost CTP už více než 200 milionů eur.

V CTParku Brno v současné době působí 20 společností, které zaměstnávají až 7000 lidí.

Společnost FEI je předním světovým výrobcem široké škály vědeckých přístrojů. Je dodavatelem elektronových a iontově optických mikroskopů využívaných v průmyslovém a vědeckém výzkumu materiálů, biotechnologiích, vývoji polovodičů, výzkumu přírodních zdrojů a v dalších oborech. Během své šedesátileté historie společnost FEI stanovila standardy v oboru transmisních elektronových mikroskopů (TEM), rastrovacích elektronových mikroskopů (SEM) a produktů DualBeam. Zobrazovací systémy FEI umožňují 3D zobrazování, analýzu, úpravu a prototypování v rozlišeních menších, než je hodnota jednoho angströmu (jedna desetina nanometru). Společnost provozuje řadu technologicko-výzkumných center NanoPorts v Severní Americe, Evropě a Asii, kde dochází ke spolupráci mezi odborníky z celého světa.

FEI Czech Republic působí v ČR už 16 let. V Brně sídlí její celosvětově druhé největší vývojové a technologické centrum. Firma se také podílí na projektech podporovaných Evropskou unií.

CTP je vedoucím developerem komerčních nemovitostí v České republice. Hlavní činností společnosti je síť 36 CTParků, které se nacházejí ve střední Evropě, především v České republice. Další součástí aktivit společnosti je Spielberk Office Centre v Brně (vlajková loď kancelářských projektů CTP), Axis Office Park a CTZone. Ve výstavbě je administrativní projekt IQ Ostrava. Celková plocha, kterou CTP provozuje, představuje 1,758 milionu metrů čtverečních, očekávaný příjem z pronájmu pro rok 2012 činí 110 milionů eur. V CTP pracuje celkem 120 zaměstnanců.

Filip Sušanka, vizualizace: FEI

Související články:

Komentáře 

 
0 #2 hynda 2014-12-04 10:51
Škoda, že je to v Brně, to by byl panečku kšeft pro naše http://stehovaniradost.cz/
 
 
0 #1 pepin 2012-06-08 21:59
Kolik tam je nachystáno parkovacích míst? Zase nějaké směšné číslo? Např. 1000 na 7000 lidí nebo něco obdobně tristního?
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...