TESCAN vyrobil 3000. mikroskop, pomůže německým vědcům

Brno, 3. března 2020 – Jubilejní elektronový mikroskop s výrobním číslem 3000 byl v únoru představen na univerzitě v německém Freiburgu. TESCAN AMBER X patří k nejnovějším modelům brněnského výrobce a kombinuje ultra vysoké rozlišení s plazmovým svazkem pro opracování povrchu vzorků.

mikroskop tescan

Oficiální představení se konalo v Ústavu pro mikrosystémové technologie (IMTEK), v jehož laboratořích je mikroskop umístěn. Kromě ukázky práce s mikroskopem zde byly představeny i první dva výzkumy, ve kterých najde mikroskop uplatnění. Univerzita chce mikroskop využívat například při vývoji pokročilých typů neuroprostetik. Ta by brzy měla nahrazovat chybějící funkce nervové soustavy pomocí senzorických implantátů a protéz. Pacient by díky nim měl při doteku prostřednictvím speciální protézy získat informace o tvrdosti a povrchu předmětu.

Druhým představeným výzkumem, ve kterém nalezne elektronový mikroskop uplatnění, je hledání nových technologií palivových článků s cílem vyvinout inovativní metody výroby elektrické energie. „Už jen tyto dvě aplikace ukazují, jak univerzálním nástrojem je TESCAN AMBER X pro vědecké ústavy. Jsem velmi rád, že náš mikroskop bude pomáhat u takto ambiciózních projektů,“ uvedl generální ředitel TESCAN GmbH Sven Gosda.

V loňském roce TESCAN vyrobil v Brně téměř 300 elektronových mikroskopů, z nichž naprostá většina mířila na export. „Jsme jednoznačně exportní firmou, mikroskopy dodáváme do celého světa. Jsme rádi, že tento výroční mikroskop putoval právě do Německa, což je trh, kde chceme dlouhodobě ještě více posilovat,“ uvedl na oficiálním představení marketingový ředitel TESCANu Maroš Karabinoš. TESCANu se v Německu daří, v roce 2018 zde koupil dosavadního distributora a založil dceřinou společnost TESCAN GmbH. Ani pro samotnou freiburskou univerzitu se nejedná o první zkušenost s brněnským výrobcem, od roku 2016 zde mají jeho elektronový mikroskop TESCAN VEGA3.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF